Zmiany w ustawie o usługach płatniczych

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o usługach płatniczych, regulującą kwestie związane z pieniądzem elektronicznym i instytucjami pieniądza elektronicznego – poinformowała w swoim komunikacie Kancelaria Prezydenta.

 

Ustawa związana jest z dostosowaniem polskiego prawa do dyrektywy Unii Europejskiej- podaje portal www.wp.pl. “Zasadniczym celem wskazanej dyrektywy jest usunięcie barier wejścia zainteresowanym podmiotom na rynek pieniądza elektronicznego oraz ułatwienie podejmowania i prowadzenia działalności w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego” – wyjaśniono.

 

Zmiany mają zapewnić równe warunki konkurencji dla wszystkich dostawców usług płatniczych. Kancelaria prezydenta podkreśliła, że nowelizując ustawę o usługach płatniczych uchylono ustawę o elektronicznych instrumentach płatniczych.

 

Dzięki temu przepisy dotyczące wydawania i rozliczania pieniądza elektronicznego oraz wydawania instrumentu płatniczego i usług z tym związanych zawarto w jednym akcie prawnym. W komunikacie podkreślono, że  konieczna była także zmiana ustaw podatkowych, prawa bankowego, prawa rynku finansowego, a także prawa karnego i gospodarczego.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: H. Mikulska / Kredito24       Zdjęcie: Mensi / Pixelio.de