Zimowa ofensywa banków

Ostatnie dni upływają pod znakiem zaciętej walce na rzecz banków, potencjalnych kredytobiorców – raporty portal www.gazeta.pl.Głównym produktem docelowym reklamy szybkich kredytów gotówkowych są na dowolny cel. Analitycy przewidują, że w bieżącym roku ze względu na brak ożywienia na rynku kredytów hipotecznych jest tylko kredytów gotówkowych staną się jednym z głównych strategii sprzedaży dla instytucji finansowych.
Warto zauważyć, że liczba kredytów w 2012 roku spadła o 20%, i oczekuje się dalszego zmniejszenia prądu o 20% – przyczyną sytuacji jest w rzeczywistości spadek popytu ze strony klientów, a kończący się w grudniu ubiegłego roku,rząd programu “Rodzina na swoim”. Aby zrekompensować straty banków ma się odbywać tylko poprzez zwiększenie sprzedaży kredytów gotówkowych i podnieść opłaty związane z prowadzeniem kont osobistych.
Jednak eksperci przewidują, że kredyt mogą liczyć tylko osoby, które mają pewne miejsca pracy (urzędników, pracowników przedsiębiorstw państwowych), – dla nich są preferencyjne warunki. Ponadto pożyczyczki będą dostarczane przede wszystkim przez długi okres czasu – już kredytu, tym większa skumulowana rentowność.
Poza tym, banki chcące zapezpieczyć przed klientami nie spłacającymi zobowiązań na czas, obowiązkowo dodaj do zaoferowania szereg usług (dodatkowo płatne), takie jak rachunki bieżące lub karty kredytowej. Więc zdecydujesz się na kredyt gotówkowy proponowany przez banki powinny dokładnie przeanalizować i przeliczyć ofertę i – przede wszystkim – dać sobie czas do namysłu i działają w absolutnie bez pośpiechu.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Author: H.Mikulska / Kredito24 Photo: Jorma Bork / pixelio.de