Zaufanie Polaków do banków rosnie

Jak podaje portal ekonomia24.pl  badanie CBOS  ‘Aktualne problemy i wydarzenia’ przeprowadzonego w dniach 14-22 sierpnia 2012 , na liczącej 1011 osób wynika że tylko 16% ankietowanych deklaruje nieufność wobec banków, 16% jednoznacznego stosunku do tego sektora nie posiada 3% ankietowanych nie udzieliło żadnej odpowiedzi. 62% wzkazań mówi że pieniądze powierzone bankom są bezpieczne.

Na tle innych opinii zdecydowanie najsłabiej wypada ocena uczciwości banków 75% ankietowanych (31% osób powyżej 65 roku życia,26% emeryci i bezrobotni 24%)  jest nie zadowolonych z wysokich marży i lichwiarskich procentów. Przeciwni tej opinii jest 12% ankietowanych.

Analizując wyniki badań eksperci z CBOS stwierdzili,że istnieje korelacja miedzy zaufaniem do instytucji sektora bankowego, a korzystaniem z niego. Bez znaczenia okazuję się działalność banków oraz model korzystania z ich oferty – zakres wykorzystywanych usług i częstość czynności bankowych. Autorzy podkreslają że nagłaśniana w czasie trwania sondażu afera AMBER GOLD nie wpłynęła na oceny instytucji sektora bankowego.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: T.Uimiński, Zjęcie: Claus Zewe  / pixelio.de