Zapowiedzi Premiera w sprawie walki z bezrobociem

Premier Donald Tusk podczas swojego środowego wystąpienia w Brukseli, gdzie przyjechał na szczyt Unii Europejskiej powiedział: Nie ma ważniejszej sprawy dla odpowiedzialnych i uczciwych polityków niż walka o miejsca pracy.  Szef rządu podkreślił także, iż weźmie pod uwagę każdy pomysł, nawet ten zgłaszany przez opozycję,  mający na celu walkę z bezrobociem, nawet ten zgłoszony przez opozycję, informuje portal www.biznes.onet.pl.

 

Donald Tusk zapytany przez dziennikarzy o ocenę projektu ustawy o Narodowym Programie Zatrudnienia, przygotowanego przez klub PiS  powiedział: Każdy pomysł, który ma na celu walkę z bezrobociem, ja kupuję bez targowania się. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że nie ma dzisiaj ważniejszej sprawy dla odpowiedzialnych i uczciwych polityków, jak walka o to, aby rynek pracy w Polsce był rynkiem bardzo przyjaznym dla ludzi. Mówiąc krótko, żeby było więcej miejsc pracy“.

 

Zdaniem premiera nie  można natomiast wydawać nieograniczonej ilości pieniędzy na programy zatrudnienia, ponieważ w Polsce, podobnie jak w całej Europie, problemem jest nie tylko brak miejsc pracy, ale także groźba przesadnego zadłużenia.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: H. Mikulska / Kredito24    Zdjęcie:  B.Thorn / Pixelio.de