Wzrost liczby zatrudnionych w tyskim Fiacie

Wzrost zamówień z rynków zagranicznych na produkowane w tyskiej fabryce auta spowodował ponowne przyjęcie do pracy 150 osób, które wcześniej straciły w niej zatrudnienie, podaje internetowe wydanie dziennika Forbes. Pracownicy zostali przyjęci na dwa miesiące a ich ewentualne dalsze zatrudnienie zależy od tego, czy ożywienie na rynku się utrzyma.

 

Przedstawiciel Fiat Auto Poland wyjaśnia: W ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost zamówień na wszystkie wytwarzane w fabryce modele aut. Tak dziś zachowują się zagraniczne rynki – s okresy, kiedy liczba zamówień spada, po czym następuje nagły wzrost, któremu trzeba sprostać. Równoczesnie dodaje, iż wcześniejsza restruktutyzacja była konieczna, by utrzymać konkurencyjność Fiata na rynku.

 

Na podstawie obecnego wzrostu zamówień jest ciężko ocenić, czy ożywienie się utrzyma ai ustabilizuje. W pierwszym kwartale bieżącego roku tyska fabryka wyprodukowała 76 tys. 169 samochodów. Planowana na cały 2013 r. wielkość produkcji to poniżej 300 tys, w zeszłym roku liczba ta wyniosła 350 tys.Zakład zatrudnia około 3,5 tysiąca osób.

 

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: H. Mikulska / Kredito24       Zdjęcie: RKB Jorma / Pixelio.de