Wypłata z bankomatu w euro? Już niedługo będzie to możliwe!

Na połowę maja sieć EURONET planuje wprowadzenie nowej funkcji – mozliwości wypłaty w banknotach euro. Jak przeczytać można na łamach portalu www.finase.wp.pl, w pierwszym etapie usługa zostanie wprowadzona w wybranych bankomatach na terenie Warszawy. Minimalnie wypłacić będzie można 50 € oraz wieloktrotność tej kwotym natomiast maksymalną jednorazową sumą transakcji jest 2 tysięcy euro.

 

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, przedstawiciele firmy poinformowali, iz kurs wyplaty europejskiej waluty ma być korzystny dla klienta i bardziej atrakcyjny od tego oferowanego przez kantory. Kurs ma tez byc jednolity dla wszystkich bankomatów w sieci. Przedstawiciele zapewniają, że za sprawdzenie kursu walut nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty, jedynymi dodatkowymi opłatami, jakie mogą zostać doliczone są te ustalane przez wydawcę karty – czyli bank klienta.

 

Z usługi wypłaty euro będzie mógł skorzystać każdy posiadacz rachunku prowadzonego w polskiej walucie. Wprowadzanie nowej opcji wypłaty w euro nastąpi w początkowym etapie w ponad 220 bankomatach na terenie Warszawy, natomiast w przyszłości firma chce udostępnić klientom tę usługę w 600 bankomatach na terenie kraju.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: H. Mikulska / Kredito24      Zdjęcie: D.Schutz / Pixelio.de