Wskazówek kilka jak korzystać z lata w mieście

Czy ktoś kiedyś powiedział, że trzeba wyjechać w lipcu lub sierpniu na wakacje? Zastanawialiście się nad tym, że obecnie istnieje wręcz obowiązek wyjazdu na wakacje?! Sama świadomość, że znajomi ze smutkiem w głosie będą mówić: Nie wyjechałeś nigdzie? Jaka szkoda! Nad morzem, w górach, zagranicą było tak wspaniale, bawiliśmy się świetnie! W domyśle: pewnie nie było Cię stać na wyjazd! A przecież wakacje w mieście to wcale nie musi być nuda i strata pięknych dni. Ileż można robić ciekawych rzeczy!

Ogród botaniczny, zoo i… książki

Ogród botaniczny, zoo i... książkiJakich? Wszelakich! Zastanów się, jak wiele miejsc we własnym mieście pozostaje ciągle w sferze planów „na jutro”. Wszak ogród botaniczny, przestrzeń do wypoczynku i relaksu, piękna jest i godna zauważenia zawsze, a szczególnie latem. W tym zaczarowanym ogrodzie można zatopić się w feerię zapachów i barw, w każdym jego zakątku inną, gdy tylko tego zapragniemy, nawet po pracy. A wiesz, jak zmienił się od Twojej ostatniej wizyty ogród zoologiczny? Przyglądanie się zachowaniom zwierząt skłania do wakacyjnych refleksji. Tak ogród botaniczny, jak i zoo to miejsca dla ludzi nie tylko z dziećmi, tam każdy może znaleźć swój „kawałek świata”. Wakacje w mieście – nuda? Ależ skąd! Przecież czekają odkładane ciągle „na wakacje” fantastyczne książki. Wyobraź sobie: ciepłe letnie popołudnie, leżak, własny balkon, dobre wino, a to wszystko towarzystwie nie tylko partnera, ale także bohaterów książek, tych nowych i tych, do których właśnie w czasie wakacyjnego lenistwa powraca się z prawdziwą przyjemnością. Wędrówka po uliczkach różnych miast, podziwianie zaskakujących, często nieznanych rzeszom turystów, ciekawych zakątków różnych państw, podążanie po bezdrożach kontynentów, czyż to nie jest pociągające? A potem własne łóżko i świadomość, że następnego dnia znów można wyruszyć w dalszą podróż, spokojnie, bez stresu, bez dodatkowych kosztów. Nie będzie jednak ciekawych wakacji w mieście, jeżeli nie skorzystamy z innych atrakcji.

Miejskie atrakcje

Piękna pogoda, słońce rozpala nie tylko miasto, ale i naszą tęsknotę za wyjazdem… pora zajrzeć na basen i po kilku wizytach eksponować piękno opalonego ciała w pracy. Na pewno duma znajomych, którzy właśnie wrócili z „wyjazdowych” wakacji trochę spadnie. Wieczory warto zarezerwować na ciekawe filmy, które coraz częściej w miastach można oglądać „pod chmurką” a nie tylko w zwykłym kinie. Warto wybrać lekki repertuar, by seans zapewnił relaks i dobrą zabawę. Na głębokie przemyślenia przyjdzie czas po wakacjach. Okres urlopowy to pora, gdy możemy bywać w miejscach, które często, w ciągu roku, są dość mocno oblegane, na przykład: kręgielnia, sala do squasha, kort tenisowy, stadnina koni. Wakacyjne peregrynacje po rzadko odwiedzanych miejscach być może staną się początkiem wielkiej fascynacji czymś, co dotąd czekało na odkrycie. Wszak człowiek uczy się świata i siebie przez całe życie! Jeżeli żadna z powyższych podpowiedzi nie satysfakcjonuje cię, to jeszcze jeden pomysł: rowerowe (mogą być też na rolkach) przejażdżki po mieście pod hasłem, na przykład: najmilsze memu sercu nazwy ulic lub szlakiem postaci historycznych uwiecznionych w nazewnictwie miejskiej przestrzeni, albo po prostu: gdzie oczy poniosą a duszy tęskno! I ostatnia propozycja, co zrobić podczas dwóch najbardziej „wyjazdowych” miesięcy w roku – leżeć po pracy w domu i oglądać wszystkie znane i nieznane filmy, korzystając z dobrodziejstw kina domowego! Drogo?! Na pewno nie, jeżeli weźmiesz pod uwagę możliwość wzięcia pożyczki; raty spłaca się krotko, a radość z oglądania tego, co lubisz nieskończona; doznania – bezcenne! Miłych wakacji!