Wielkanoc tradycyjnie, rodzinnie, wyjazdowo – tanio i świątecznie

Wielkanoc tradycyjnie, rodzinnie, wyjazdowo – tanio i świątecznieZające, kurczaki, baranki na start! Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, najwyższy czas przemyśleć, jak chcemy ją spędzić. Tradycyjnie – z liczną rodziną, za ogromnym stołem pełnym pyszności przygotowanych przez najbliższych? Tradycyjnie, ale poza domem – w małym, drewnianym domku schowanym w lesie, z najbliższymi i domowym jedzeniem? A może zupełnie oryginalnie – razem z białą damą w jednym z najpiękniejszych polskich zamków lub
też na złocistej plaży, w cieniu palm? Tak naprawdę nieistotne, którą z tych opcji wybierzemy – najważniejsze to sprawić, by tegoroczne święta zapisały się w naszych sercach jako wyjątkowe.

Wielkanocne śniadanie z Białą Damą

Święta, w których tradycja przeplata się z historią, teraźniejszość z przeszłością – brzmi kusząco? Tak właśnie można spędzić rodzinnie Wielkanoc w Zamku Czocha, jednym z najpiękniejszych polskich warowni na Dolnym Śląsku. Budowla, której początki sięgają XIIIw., oferuje nie tylko zwiedzanie komnat. Jeśli tylko chcemy poczuć się jak średniowieczny szlachcic, który w Niedzielę Wielkanocną zasiada z rodziną do uroczystego śniadania, mamy taką możliwość dzięki propozycji hotelu zamkowego. 120zł/osobę – tyle kosztuje doba, z pełnym wyżywieniem i noclegiem w jednej z historycznych komnat. W skład trzydniowego pakietu promocyjnego wchodzi zwiedzanie zamku, uroczyste, świąteczne śniadanie, a także możliwość korzystania z sauny. Cena bardzo rozsądna, jak na historyczne miejsce w wielkanocnym wydaniu.

Agroturystyka zawsze w modzie

Dla tych, którzy dość mają zgiełku wielkiego miasta, tęsknią za błękitem jeziora, zielenią pól i zapachem lasów, agroturystyka wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Wynajęcie pokoju w niewielkim domku, gwarantuje ciszę, spokój i czas na zwiedzanie najbliższej okolicy. Jeśli nie zależy nam na luksusach, koszt noclegu dla jednej osoby może wynieść nawet 30-40zł. Gospodarze zapewniają domowe posiłki za niewielką opłatą. Niektórzy proponują nawet niecodzienne rozrywki – jazda konna, skansen kultury ludowej sąsiadujący z domkiem, a także mini zoo. Mazury, góry, czy morze – gospodarstwa agroturystyczne można znaleźć wszędzie. Z ich oferty będą zadowoleni zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice.

Wielkanocne jajko w międzynarodowym wydaniu

Rodzinny wypad za granicę zawsze jest dobrym pomysłem. Wiedzą o tym dobrze biura podróży, które zachęcają turystów wielkanocną ofertą Last Minute – już za niecałe 1700zł/osobę można zafundować sobie tygodniowy wyjazd do ciepłych krajów, na przykład do Egiptu. Wprawdzie wtedy, zamiast jajka na świątecznie przystrojonym stole, zaserwują nam raczej soczysty, owocowy koktajl pod palmami, ale raz na jakiś czas na pewno warto zamienić tradycyjną polską kuchnię na odrobinę egzotycznego szaleństwa.
Wielkanocne jajko w międzynarodowym wydaniuBez względu na to, którą opcję wybierzecie, jedno jest pewne – warto raz na jakiś czas pozwolić sobie na zerwanie z rutyną i zdecydować się na spędzenie świąt inaczej. Nie oznacza to zerwania z tradycją. Wręcz przeciwnie! Rodzinny wypad za miasto, wspólne chwile z dala od codzienności sprawią, że Wielkanoc każdy przeżyje jeszcze głębiej niż na co dzień. Nie trzeba bać się zaciągnięcia na tę okazję pożyczki – to dobry sposób, by szybko zyskać środki finansowe, które sprawią, że wspomnienie tych świąt na długo pozostanie, nie tylko na wspaniałych zdjęciach, czy to z zamku czy ze słonecznej plaży, ale przede wszystkim, w sercach.