Większe zainteresowanie pożyczkami

Większe-zainteresowanie-pożyczkami

Biuro Informacji Kredytowej i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy sporządziły raport dotyczący rynku kredytowego w Polsce. Z badań wynika, że coraz więcej osób jest zainteresowana krótkoterminowymi pożyczkami, a aż 15 % respondentów chce zaciągnąć kredyt w najbliższych miesiącach.

 

Kwota, o którą zamierzają aplikować badani, najczęściej nie przekracza 10 tys. zł. Tylko w 2013 roku nastąpił 16- punktowy wzrost zainteresowania kredytami, a w pierwszym półroczu bieżącego roku, portfel kredytów wyniósł 37,7 mld zł. Jednocześnie większość osób biorących udział w badaniu przyznało, że zamierza zaciągnąć kredyt, które wartość nie przekroczy nawet 5 tys. zł. Świadczy to jednoznacznie o wzroście popularności oraz zaufania do firm, które oferują pożyczki w Internecie.

 

To, co jednak zaskakuje to fakt, iż wiele osób zaciąga pożyczki na regulację wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, tj. zakup żywności oraz regulacja bieżących rachunków. Część osób decyduje się na zakup sprzętu RTV/ AGD, czy też pragnie nabyć samochód.

 

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24   Zdjęcie:S. Hofschlaeger/ Pixelio.de