Wiarygodna ocena zdolności kredytowej: Kredito24 o współpracy z BIK

Wiele firm pożyczkowych nadal niedostatecznie weryfikuje informacje na temat swoich Klientów. Dzięki temu gro osób może się czuć pokrzywdzona, z powodu nie uzyskania wpsarcia finansowego. Kredito24 od samego początku swojego istnienia promuje model odpowiedzialnego pożyczania, przez co z naszej pomocy skorzystało już tysiące Polaków. Jednym z dodatkowych źródeł informacji o potencjalnych Pożyczkobiorcach jest baza danych Biura Informacji Kredytowej, dzięki czemu decyzje pożyczkowe wydawane przez naszą firmę są jeszcze bardziej rzetelne, a czas oczekiwania na pieniądze w porównaniu do inncyh instytucji z sektora pozabankowego, rekordowo krótki!

 

Kredito24 do wydania decyzji pożyczkowej wykorzystuje innowacyjny scoring oparty o technologię BIG DATA, jak również bazy danych o kredytobiorcach, takie jak BIK, czy BIG. Informacje pochodzące z bazy BIK mogą być o tyle pomocne, iż posiadamy wgląd w przeszłe i aktualne zobowiązania określonego Klienta- a to ma bezpośredni wpływ na jakość oferowanej przez nas usługi, gdyż przekłada się na bardziej szczegółową weryfikację profilu Pożyczkobiorcy.

 

–          Kredito24 prowadzi współpracę z BIK na zasadzie wzajemności, tzn. że przekazujemy do BIK informacje o naszych Klientrach, przez co mamy wgląd w ich bazę daych. – tłumaczy Katarzyna Małolepszy, manager w Kredito24. – Naszym nadrzędnym celem jest wydanie jak najszybciej kompetentnej i miarodajnej decyzji, w tym celu wykorzystujemy nasz innowacyjny scoring oparty o technologię BIG DATA oraz bazy danych do wydania decyzji.

 

Instytucje pożyczkowe nie są zobowiązane przez polskie prawo do raportowania BIK na temat udzielonych pożyczek. Dlatego nadal informacje znajdujące się w bazie są niepełne, przez co firmy, które swój scoring opierają wyłącznie na danych pochodzących z tych instytucji, sa uzależnione od godzin pracy BIura, a jednocześnie niekiedy wydana decyzja może być krzywdząca w stosunku do Kredytobiorców.

Więcej informacji na temat pracy BIK znajdziesz a stronie Infofinanse24.pl.