Warunki umów kredytowych

Jak ostrzega portal ekonomia.24.pl zawsze warto czytać umowy regulujące zasady korzystania z produktów bankowych, zwłaszcza przy podpisywaniu umów i regulaminów dotyczących kredytów. Niedotrzymanie warunku umowy kredytowej może okazać się bardzo kosztowne i przewyższać koszt kredytu kilkakrotnie. Dokumenty bankowe takie jak: umowy, regulaminy czy tabele opłat są długie, często napisane prawniczym językiem, trudnym do zrozumienia.

Jest to powodem, że konsumenci żadko czytają umowy, mimo tego decydują się na skorzystanie z tych usług wierząc w reklamy, w których nie są zawarte wszystkie szczegóły ofertyJak zaznacza ekonomia24.pl ten problem dotyczy szczególnie umowami dotyczącymi produktów kredytowych. Dla przykładu, banki nierzadko przyznają promocyjne oprocentowanie jedynie przy korzystaniu z dodatkowych produktów do których zaliczają się między innymi: wymogi zapewniania comiesięcznych wpływów na konto lub wykonywania uzgodnionej ilości płatności kartą. W sytuacji niespełnienia tego wymogu instytucje bankowe mogą  na przykład istotnie podwyższyć oprocentowanie kredytu

Eksperci radzą by poprosić o wcześniejsze przesłanie umowy kredytowej bądź warunków umowy, zktórymi można się zapoznać w zaciszu domowym na spokojnie. Tylko w ten sposób można na spokojnie przeanalizować zapisy, oraz wynotować sobie najważniejsze elementy. Daje nam to możlwiość wyjaśnienia niezrozumiałych zapisów oraz dopytania doradcy finansowego. W sytuacji podpisania umowy kredytowej z którą klient nie miał czasu się zapoznać należy jak najszybciej zapozanć się z jej warunkami.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: K.Małolepszy, Zdjęcie: Rainer Sturm  / pixelio.de