Wakacyjna praca last-minute – gdzie można dorobić latem?

Wakacyjne szaleństwa mają to do siebie, że na długo zostają w pamięci. Wszystko to, co składa się na bukiet wspaniałych, letnich wspomnień – podróże, wycieczki, zwiedzane zabytki, imprezy ze znajomymi – wiąże się nie tylko z radością i szerokim uśmiechem. Każdy wyjazd, każde wyjście z przyjaciółmi to koszty, których nie da się uniknąć. Pieniądze nierzadko warunkują to, gdzie pojedziemy i co będziemy robić przez dwa najcieplejsze miesiące w roku. Dla niektórych problemem jest także liczba dni urlopowych, o co studenci na przykład mogą być zupełnie spokojni – mając 3 miesiące wakacji mają możliwość korzystać z nich do woli. Czasem jednak, zanim zaczną snuć wakacyjne plany, muszą pomyśleć, jak na nie zarobić. Wakacje mogą się okazać bardzo dobrym momentem na znalezienie dodatkowej pracy. Nawet jeśli zabieramy się do tego już w czasie ich trwania.

Kelner, barman lub… Myszka Miki

Latem sezonowi pracownicy poszukiwani są szczególnie w branży turystycznej. Puby, restauracje, hotele chętnie zatrudniają młodych ludzi na miesiąc lub dwa. O ile w Polsce nie jest to może szczególnie widoczny trend, o tyle zagranicą, szczególnie w popularnych kurortach, co roku pracę znajduje wielu studentów, również z innych krajów. Warunkiem jest oczywiście znajomość języków obcych – niestety żaden hotel na francuskim Lazurowym Wybrzeżu nie odważy się, by zatrudnić kogoś, kto włada jedynie językiem polskim. Taka praca to też szansa na zagraniczny wyjazd, tym bardziej, że pracodawcy zazwyczaj zapewniają również nocleg. Ciekawą alternatywą jest praca w parkach rozrywki. Jeden z najpopularniejszych w Europie – paryski Disneyland Resort bardzo chętnie zatrudnia tych, którzy dobrze znają angielski i francuski. Można zajmować się albo bezpośrednią obsługą klienta, albo… zostać Myszką Miki i brać udział w codziennej paradzie, w czasie której bohaterowie bajek Disneya tanecznym krokiem przemierzają Park. Przy nieco dłuższym niż miesięczny pobycie, stawki wynagrodzenia są interesujące –można zarobić nawet 1412€ miesięcznie, przy zapewnionym zakwaterowaniu.

Winorośl, porzeczki i truskawki

Jeżeli ktoś szuka powakacyjnej pracy, polecamy oferty związane z winobraniem we Francji. Sezon zaczyna się dopiero w październiku, jednak już teraz warto Winorośl, porzeczki i truskawkizajrzeć na francuskie strony z ogłoszeniami. Oczywiście, zbierać można nie tylko winogrona. W zależności od daty mogą to być porzeczki, gruszki, jabłka czy truskawki. W Polsce przy takiej pracy zarabia się od 50zł do 100zł dziennie. Sierpień to również dobry moment na inny rodzaj dorywczej pracy, przeznaczony jednak jedynie dla tych, którzy mają dużo cierpliwości, empatii i są wyjątkowo odpowiedzialni. Opieka nad dzieckiem, bo o tym mowa, nie jest zadaniem, którego może się podjąć każdy. Tego typu pracę można znaleźć szczególnie zagranicą, bowiem sierpień to miesiąc, w którym znakomita część Europy wyjeżdża na wakacje. Rodzice często poszukują kogoś, kto będzie miał oko na ich pociechy tak, żeby oni mogli spokojnie wypocząć.

Wakacyjna praca wcale nie oznacza, że nie można zrelaksować się i skorzystać z uroków lata. Jeśli dobrze wybierzemy ofertę i rodzaj zadania do wykonania może okazać się, że jest to całkiem przyjemny sposób na lato. Jeśli jednak wolimy zostać w domu i korzystać z uroków lata w mieścieKredito24 pomoże nam spełnić wakacyjne zachcianki. Nawet te nieco droższe.