W Polsce maleje bezrobocie?

W- Polsce-maleje-bezrobocie?Szacuje się, że tylko w marcu tego roku z eweidencji bezrobotnych zostało wykreślonych 62 tys. osób poszukujących pracy. Mimo to, liczba bezrobotnych nadal pozostaje na wysokim poziomie i wynosi ponad 2 mln osób. Podkreśla się jednak, iż  w kilku zawodach szczególnie trudno jest znaleźć zatrudnienie.

Jak donosi portal serwisy.gazetaprawna.pl , najwięcej bezrobotnych znajduje się wśród sprzedawców. Szacuje się, że jest ich ponad 168 tys. Co więcej, jest to najwyższa liczba od wielu lat, a prawie jedna trzecia sprzedawców, poszukuje pracy dłużej niż rok. Podkreśla się, iż jest to spowodowane powstawaniem coraz większej ilości dużych Centrów Handlowych, kosztem mniejszych przedsiębiorstw.

Również osoby trudniące się ślusarstwem, czy robotnicy budowalni, mają znaczne problemy ze znalezieniem pracy. Okazuje się, że coraz częściej od takich osób oczekuje się większych umiejętności, np. obsługi odpowiednich urządzeń elektronicznych.

Wśród bezrobotnych znajdują sie także murarze, ekonomiści, kucharze, krawcowe oraz szwaczki. Jednocześnie podkreśla się, iż wiele z tych osób nie szuka zatrudnienia na stałe, pracując na czarno.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24   Zdjęcie: sxc.hu