Urodzinowa impreza za grosze

Zbliżają się urodziny Twojego najlepszego przyjaciela. Zostało raptem kilkanaście dni, a Ty, jak co roku, nie wiesz, co zrobić? Wszystkim Waszym znajomym znudziło się sztampowe wyjście na miasto, dość macie całodniowego przesiadywania przy suto zastawionym stole? Niestety, bardzo często jedyne, co jubilat zapamiętuje z takiej imprezy, to ziewające koleżanki, znudzeni koledzy i wymuszone uśmiechy. A przecież nie o to w tym szczególnym dniu chodzi. Najważniejsza powinna być dobra zabawa i szczęście w oczach zarówno gości jak i obchodzącego urodziny. Można to łatwo (i niedrogo!) osiągnąć. Wystarczy wyjść poza schemat, dać się ponieść wyobraźni i… skorzystać z naszych rad.

Planszówkowy zawrót głowy

Pierwsza propozycja to coś dla miłośników gier planszowych. Brzmi nudno? Wcale nie! Planszówki to nie tylko chińczyk, warcaby, czy scrabble. W sklepach od jakiegoś czasu na półkach z grami można znaleźć prawdziwe cuda, które zapewnią fantastyczną zabawę nawet licznej grupie znajomych. Jeśli ani jubilat ani Twoi znajomi nie posiadają kolekcji gier, złóżcie się i kupcie je w prezencie. Zaplanujcie wspólne popołudnie z grami w tle. Możecie wybrać tytuły imprezowe, w których liczy się spryt, zręczność, spostrzegawczość, i przy których jest mnóstwo śmiechu. Polecamy szczególnie Jungle Speed, Dobble, Pięć sekund, Tabu czy Dixit. Dla zaawansowanych i bardziej wymagających też znajdzie się coś ciekawego – Koncept, Uch Króla czy Carcassonne to tylko niektóre pozycje, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Świetna zabawa i wspaniałe wspomnienia gwarantowane! Niektóre gry są tak wciągające, że nawet nie zauważycie upływającego czasu.

Karaoke? Czemu nie!

Karaoke? Czemu nie!Dobrym pomysłem jest też zorganizowanie karaoke, ale nie w barze, a w domu. Mikrofon, program do odtwarzana ścieżki dźwiękowej i nagłośnienie to elementy, które bardzo łatwo można zorganizować. A zabawa może być naprawdę fantastyczna. Na początku każdy zwykle się wstydzi i podpiera ściany, ale po jakimś czasie gwarantujemy, że towarzystwo się rozrusza, w rytm znanych przebojów. A zwykle są to przecież piosenki, których nikt nie słucha, a wszyscy, przez zupełny przypadek, znają tekst na pamięć. Pamiętajcie tylko, że jeśli planujecie taką imprezę w mieszkaniu w bloku, dobrze jest uprzedzić sąsiadów. Albo zaprosić do środka – tak, żeby mieć pewność, że zbyt głośna muzyka i fałszowanie kolegów i koleżanek nie będzie im za bardzo przeszkadzać.

Jeśli jednak wolicie ten szczególny dzień spędzić na świeżym powietrzu i chcecie zainwestować w spotkanie nieco więcej niż kilkadziesiąt złotych, możecie zorganizować imprezę w plenerze. Lubicie sport? Świetnym rozwiązaniem będzie paintball. Jesteście fanami wszystkiego, co przemierza świat na 4 kółkach? Quady będą świetnym pomysłem! Wszystko to, co dostarczy Wam adrenaliny, szalonych emocji, będziecie mogli wspominać przez następne kilka lat. W tym wypadku jednak trzeba liczyć się z kosztami – za trzygodzinny pakiet dla jednej osoby zwykle trzeba zapłacić około 40zł. Gdyby okazało się, że jest to zbyt wysoki koszt, warto zapoznać się z ofertą pożyczek internetowych. W końcu urodziny świętuje się tylko raz w roku, niewielka inwestycja jest więc jak najbadziej uzasadniona.

Zorganizowanie ciekawej, oryginalnej i przede wszystkim niedrogiej imprezy urodzinowej dla najlepszego przyjaciela może się okazać prostsze, niż się wydaje. Możliwości jest wiele, wszystkie łączy jedno – nie prezenty, alkohol są najważniejsze, a wspólny czas spędzony na budowaniu wspomnień. Takich, do których każdy, zarówno gość jak i sam jubilat, będą mogli wrócić, by przywołać uśmiech na twarzy.