Tłusty czwartek w finansach?

Tłusty-czwartek-w-finansach?W tym roku tłusty czwartek przypada 12 lutego. Jak wiadomo, tego dnia wszyscy objadają się pączkami i tradycyjnymi faworkami. TRadycja ta obowiązuje głównie w Polsce i nie  jest znana innym krajom europejskim. Czy nadal jest chętnie kultywowana przez Polaków i czy mamy do czynienia z tłustym czwartkiem także w finansach?

Tłusty czwartek

Jest to święto ruchome i obowiązuje na terenie Polski roaz w katolickiej części Niemiec. Geneza tłustegop czwartku sięga aż czasów starożytności.To właśnie w tym dniu ludzie świętowali nadejście wiosny i żegnali zimę. W dawnych czasach pączki przygotowywano w nieco odmienny sposób. Nadziewano je boczkiem, mięsem oraz słoniną, zamiast marmoladą. Posiłek był mocno zakrapiany wódką. Co więcej, wierzono, że osoba, która w tym dniu nie zje chociaż jednego pączka, będzie miałą problemy w dalszym życiu. Obecnie najpopularniejszymi daniami przygotowywanymi z tej okazji są także pączki, jak również faworki. Tradycja nadal jest chętnie kultywowana w Polsce, a nierzadko zdarza się, że gospodynei domowe nadal spędzają godziny w kuchni, celem przygotowania pysznych potraw.

Sytuacja w finansach

Jak podkreślają eksperci rynkowi, sytuacja w polskich finansach jest stabilna. Jednakże analitycy rynkowi rokują, że w najbliższym czasie wartość złotówki może się osłabić, mimo to nie wpłynie to znacząco na stan polskiej gospodarki. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się branża ecommerce. Jak podkreśla Mariusz Nowak z działu sprzedaży internetowej Tesco, w rozmowie z Newseria Biznes, jest on już wart 27 mld zł. Z kolei wartość internetowych zakupów spożywczych szacuje się na 500 mln zł. Ten wynik jest wyjątkowo wysoki, choć w porównaniu do krajów z Europy zachodniej, nadal znacznie niższy. Okazuje się, że coraz chętniej kupujemy żywność w Internecie, ponieważ zaczynami ufać markom i doceniać wygodę takiego rozwiązania. Co ciekawe, większa część osób przekonuje się do dokonywania zakupów za pomocą smartfonu. Coraz cześciej znane firmy decydują się na umożliwienie dokonania zakupów przez Internet. Aktualnie z usług Tesco korzysta ponad 100 tys. osób, a taka oferta jest dostępna w 27 sklepach w kraju.

Szybka pożyczka

Według ankiety przeprowadzonej przez markę Kredito24 wśród klientów firmy, nadal wiele osób zaciąga pożyczki na pokrycie podstawowych potrzeb, takich jak zakup żywnośći i opłata rachunków. Osoby o niższych dochodach miesięcznych, często ze względu na nieoczekiwane wydatki, nie są w stanie dożyć do przysłowiowego „pierwszego“. Rozwiązaniem w takiej sytaucji jest krótkoterminowa pożyczka na dowód. Wypełnienie aplikacji trwa zaledwie kilka minut, a wydanie decyzji niecałą minutę.  Środki przelewane są na konto pożyczkobiorcy w 15 minut od wydania decyzji kredytowej.

Źródło: biztok.pl

Autor: Irena Kaczmarek