29/11/2012

Szybka pożyczka? Tak, ale z rozwagą

Jak podaje portal polskieradio.pl Kampania społeczna „Nie daj się nabrać. Sprawdź za nim podpiszesz“, która pojawiła się niedawno, przestrzega przed łatwowiernym podpisywaniem umów. Akcja zwraca uwagę między innymi na problemy, jakie mogą być konsekwencją podjęcia zbyt pochopnej decyzji o zaciągnięciu wysokooprocentowanej pożyczki czy korzystania z usług finansowych oferowanych przez jednostki, które nie podlegają ścisłemu     nadzorowi państwa.

Organizatorzy akcji przypominają, że podpisując umowę o pożyczkę należy być ostrożnym i w pełni świadomym jej warunków. Termin pojawienia się akcji, nie jest przypadkowy – własnie teraz, w obliczu zbliżających się świąt, pojawiają się coraz to bardziej nachalne reklamy promujące takiego rodzaju kredyty.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o tak zwanej „chwilówce“ dobrze jest:
– sprawdzić wiarygodność firmy, która ją oferuje – można tego dokonać na stronie internetowej kampanii www.zanim-podpiszesz.pl bądź pod bezpłatnym numerem telefonu: 800 290 479.
– podliczyć całkowity koszt pożyczki – firmy udzielające kredytów są zobowiązane przez prawo do jasnego przedstawiania całkowitej wysokości spłaty
– dokładnie przeczytać umowę – należy przy tym zwrócić uwagę na to, czy oprocentowanie nie przewyższa znacznie tego oferowanego przez inne firmy na rynku, czy nie jest wymagane wniesienie wysokiego zabezpieczenia pożyczki przed jej przyznaniem, które traci się w przypadku nieterminowej jej spłaty oraz czy istnieją jakieś dodtakowe koszty (np. za wydanie decyzji, ubezpieczenia itp.)
– upewnić się, że rozumie się wszystkie punkty zawarte w umowie – wszelkie wątpliwości powinny być wyjaśnione przez firmę, która takie a nie inne warunki pożyczki oferuje.

Autor: I. Kujawa, Zdjęcie: Petra Bork  / pixelio.de

Oceń nas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Aplikuj teraz