Święta poza domem

Święta-poza-domemChoć nadal wielu osobom nie mieści się w głowie pomysł spędzenia Świąt Bożego Narodzenia poza domem, okazuje się, że ta forma przeżywania czasu z rodziną zyskuje na popularności. Szczególnie w ostatnich latach- w dobie tanich lotów, część Polaków lubi spędzać święta w ciepłych, egzotycznych krajach lub na stokach narciarskich. Gdzie zatem najchętniej wyjeżdżamy w święta?

Jakie destynacje wybieramy?

W tym roku nadal Polacy często wybierają pobyt w polskich kurortach. Wciąż wiele osób docenia urokliwość i bliskość polskich gór. Tatry, Beskidy, czy Bieszczady pięknem i zagospodarowaniem stoków narciarskich nie odstają już od innych krajów, takich jak Czechy, czy Niemcy. Najczęściej odwiedzanymi przez turystów miejscowościami górskimi są Karpacz, Szklarska Poręba, Zakopane, Białka Tatrzańska, Krynica Zdrój, Zieleniec, czy Szczyrk. Wigilja spędzona w gronie rodziny lub znajomych przy kominku w tradycyjnej góralskiej chacie, czy pasterka w drewnianym kościółko- to jedne z  licznych atrakcji, które przyciągają tłumy Polaków w góry. Choć wciąż panuje opinia, że wakacje w Polsce są droższe od tych spędzonych za granicą, nie można zapominać, że emocje jakie przeżywa się podczas polskich świąt są nieporównywalne.

Za granicą, czy w Polsce?

Mimo, iż polskie kurorty nadal są często odwiedzane przez Polaków, część osób chętnie korzysta z ofert last minute zarówno oferowanych przez biura podróży, jak również linie lotnicze. Na rynku tanich lotów zapanowała ogromna konkurencja, a nawet najwięksi gracze systematycznie organizują promocje, celem uatrakcyjnienia oferty. Aktualnie Polacy mają szansę za niewielkie pieniądze polecieć do RPA, Japonii, Wietnamu, Tajlandii, czy Chin. Osoby podróżujące do nieco bliższych destynacji wybierają Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Cypr lub niektóre ze stolic europejskich jak Paryż, Rzym, Berlin, czy Praga.

Jak tanio spędzić święta poza domem?  

Tanie podróże stały się niezwykle powszechne, a loty potaniały do tego stopnia, że niekidy są bardziej opłacalne niż podróż autobusem lub pociągiem. Aktualnie ciężko mówić o konkretnych terminach, w ktorych można spodziewać się promocji cenowych. Najczęściej tanie loty nie dotyczą miejsc, do których Polacy często wyjeżdżają zarobkowo, m.in. Wielka Brytania i Niemcy. Warto śledzić portale informujące o tanich lotach, takie jak fly4free, gdzie każdego dnia aktualizowane są informacje o najbardziej przystępnych cenowo wycieczkach i lotach. Nie można tez zwlekać z decyzją, może się bowiem okazać, że promocja wygasa w ciągu jednego lub dwóch dni.Jeżeli pragnie się zostać wytrwanym poszukiwaczem tanich okazji podróżniczych, warto systematycznie śledzić strony linii lotniczych, na których również pojawiają się najświeższe informacje o promocjach.

Marzysz o niezapomnianych świętach? Weź udział w konkursie Kredito24 „Spełniamy Twoje marzenia“ i podziel się z nami marzeniem dotyczącym prezentu świątecznego bliskiej osoby. Być może i ty znajdziesz się w gronie zwycięzców.

Życzenia można nadsyłać na adres e-mail: konkurs@kredito24.pl , bądź wpisywać w aplikację konkursową na fanpage facebookowym Kredito24https://www.facebook.com/Kredito24PL?ref=hl