Święta bez długów

Święta-bez-długówJak wynika z raportu Związku Banków Polskich, statystyczny Polak zamierza wydać niemal 30% swojego wynagrodzenia na organizację tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Jednakże spora część osób nie będzie w stanie zakupić prezentów świątecznych, czy żywności za własne środki. Dlatego szczególnie w czasie świątecznym pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe cieszą się dużym zainteresowaniem.

Darmowa choinka

Jednym z podstawowych elementów świątecznych, który powinien znaleźć się w każdym domu jest choinka. Ten symbol sprawia, że każdy czuje ducha Świąt i wyczekuje prezentów, które powinny znaleźć się pod nią. W tym roku Polacy zamierzają przeznaczyć średnio 1160 zł na sfinansowanie Świąt Bożego Narodzenia. Może to znacznie nadwyrężyć domowy budżet. Celem ograniczenia wydatków w tym czasie, warto korzystać z różnego rodzaju promocji, jak np. darmowa choinka. Co roku stacje radiowe lub firmy organizują akcję, podczas której rozdawane są całkowicie za darmo żywe choinki. Warto więc stanąć w kolejce i uzbroić się w cierpliwość. Byc może i w Twoim mieszkanie stanie piękna, zielona choinka, za którą nie zapłacisz nawet złotówki. Pozostaje tylko przystroić drzewko!

Niedrogie prezenty

Na prezenty przeciętny Polak wyda w tym roku około 500 zł. Niestety wielu osób nie stać na zakup nawet najdrobniejszych upominków. Nie zapominajmy jednak o istocie Świąt. Nawet niewielki, ręcznie wykonany podarek powinien pokazać drugiej osobie, że o niej myślimy. W Internecie widnieje wiele poradników dotyczących tego, jak wykonać ozdobne bombki, wazony, czy gadżety świąteczne. Innym wyjściem z tej sytuacji będzie zaciągnięcie krótkoterminowej pożyczki, np. w Kredito24. każdy Klient ma szansę aplikować nawet o 3000 zł na maksymalny 30-dniowy okres spłaty. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez markę Kredito24 „ Spełniamy Twoje marzenia“. Wystarczy podzielić na profilu facebookowym firmy życzeniem świątecznym, lub przesłać propozycję prezentu na podany adres e-mail: konkurs@kredito24.pl . 20 najcieplejszych życzeń zostanie przez nas nagrodzonych.

Jak uniknąć pętli zadłużenia?

Pętla zadłużenia to nic innego jak zaciąganie kolejnych zobowiązań, na spłatę poprzednich wierzytelności. Takiej spirali długów można uniknąć na kilka sposobów. Przede wszystkim należy korzystać z usług wyłącznie zaufanych firm pożyczkowych, sprawdzając informacje o nich na forach internetowych, stronach firmy, czy też w KRS. Warto także spłacać terminowo aktualne zobowiązania i monitorować codzienne wydatki. Przy zaciągnięciu pożyczki nie można zapominać o tym, by śledzić opłaty, które są naliczane z tytułu nieterminowej spłaty należności oraz koszta związane z prolongatą zobowiązania. Wszystko to może uchronić nas przed niepotrzebnym stresem i dodatkowymi wydatkami. Należy także podkreślić, że zaufana i odpowiedzialna firma pożyczkowa nie przyzna kolejnej pożyczki osobie, która zaległa ze spłatą należności w innych instytucjach. Takie działanie ma na celu ochornę firmy pożyczkowej przed windykacją należności, jak również również ochronę klienta przez ewentualnym wpadnięciem w pętlę zadłużenia.