Świąteczny (i prezentowy) czas

Świat zaczyna pięknieć. W oknach bloków pojawiają się przystrojone choinki, wystawy sklepowe przepełnione są prezentami i kolorowymi lampkami, w radiu puszczają coraz więcej kolęd i świątecznych piosenek. Święta zbliżają się wielkimi krokami. Tak wielkimi, że to w zasadzie ostatni moment, by udać się na wielkie zakupy – czy to do galerii handlowej, czy do sklepów… internetowych – by znaleźć wymarzone prezenty dla najbliższych. Nie warto odkładać tego do ostatniego dnia przed wigiliią. Co można kupić za 500zł?

Kuchenne rewolucje

Za tę kwotę znajdziemy bardzo dużo różnego rodzaju sprzętu agd i rtv, który ucieszy każdą gospodynię. Prezentem najbardziej kosmicznym wydaje się być multicooker. Czym jest to urządzenie? To tak naprawdę wielozadaniowy elektryczny garnek, który sprawia, że każdy potrafi gotować

Urządzenie ma zaprogramowanych kilkanaście funkcji, które pozwalają przygotować różne potrawy bez zbędnych czynności. Nie trzeba już liczyć czasu, pilnować, żeby nic się nie przypaliło – multicooker robi to za Was! Najtańsze wersje zaczynają się już od 250zł, jednak dopiero takie, które kosztują ponad 450zł posiadają taką ilość opcji, która zadowoli nawet najbardziej wymagającą gospodynię.

Podróż za jeden uśmiech

Podróż za jeden uśmiechNiezawodnym prezentem dla wszystkich fanów motoryzacji jest kamerka samochodowa. Ten rejestrator dźwięku i obrazu, przyczepiony na przedniej szybie samochodu, nagrywa trasę, którą pokonujemy. W razie zdarzenia drogowego, stanowi dowód, potwierdzający rzeczywisty przebieg wydarzeń. Jeśli wybierzemy model z wbudowanym systemem GPS, będziemy mogli również bez problemu odtworzyć przebytą trasę i na przykład sprawdzić, w którym miejscu źle skręciliśmy. Wybór wideorejestratorów jest z roku na rok coraz większy, modele, które kosztują powyżej 450zł to już sprzęt z wyższej półki.

Nietuzinkowo

Jeśli chcemy postawić na doświadczenia zamiast na materialne dobra, możemy wybrać coś naprawdę oryginalnego. Od sportów ekstremalnych zaczynając, na locie balonem kończąc. Wybór jest naprawdę ogromny. Od kilku miesięcy prezentowym hitem jest lot w tunelu aerodynamicznym. Możemy się wtedy poczuć jak kosmonauta i przez kilka minut szybować w powietrzu tak, jakby się to działo, gdybyśmy byli w stanie nieważkości. Jest to droga i krótka przyjemność, jednak Ci, którzy swój pierwszy lot mają już za sobą, zapewniają, że zdecydowanie warto. 6 minut w tunelu to koszt 250zł.

NietuzinkowoZa kilkaset złotych możemy również kupić najbliższym bon na przejażdżkę prawdziwym bolidem wyścigowym na najprawdziwszym torze. Do wyboru mamy również samochody Fromuły 1, a nawet najbardziej luksusowe pojazdy, jakie tylko można sobie wymarzyć – błyszczące Porsche, Mercedesy i limuzyny. Amatorom militariów możemy zafundować pod choinkę profesjonalny kurs strzelecki na prawdziwej strzelnicy czy nawet… przejażdżkę czołgiem! Każdy z tych prezentów to koszt od 150zł do około 500zł.

Rodziców, czy też brata z żoną możemy zaprosić do restauracji. Ale, żeby nie było tak pospolicie – kolację będą jeść w zupełnej ciemności! CI, którzy tego już spróbowali podkreślają, że jest to wyjątkowe doświadczenie! Za stolik dla dwóch osób będziemy musieli zapłacić około 300zł.

Niektórzy mówią, że grudzień to międzynarodowy miesiąc konsumpcjonizmu, miesiąc, w którym wydajemy najwięcej. Nie ma w tym jednak nic złego – jeśli tylko pod choinką kładziemy coś, co sprawi radość tym, których kochamy. Choć i tak najwspanialszym prezentem będzie zawsze nasza obecność i ciepło, które płynie prosto z serca.