Standard życia w Polsce

Styandard-życia-w-PolsceNierzadko podkreśla się, że choć w Polsce każdego roku wzrastają płace minimalne, to nadal są one nieporównywalnie małe do tego, ile wydajemy na najbardziej potrzebne i nieuniknione wydatki. Mimo, iż polska gospodarka cały czas utrzymuje tendencję wzrostową, wiele młodych osób nadal boryka się z bezrobociem lub niemożnością zaciągnięcia kredytu w banku. Tym samym większym zainteresowaniem cieszą się instytucje pozabankowe, jak firmy pożyczkowe, które oferują chwilówki online.

Gdzie się żyje najlepiej?

Serwis MoveHub zanalizował najtańasze oraz najdroższe miejsca do zamieszkania na świecie. Na pierwszym miejscu znalazł się Zurych, a w czołówce rankingu plasują się australijskie miasta ( Canberra, czy Adelaide) oraz niemieckie metropolie ( Berlin, Aachen, Stuttgart, Drezno, Monachium, czy Hamburg). Jakość życia w tych miastach jest na najwyższym poziomie. Pod uwagę wzięto takie kryteria jak: opieka zdrowotna, zarobki, populacja, czy ilość spraw karnych prowadzonych na terenie określonych miast. Warszawa znalazła się dopiero na 137 miejscu w tym rankingu,. Za takimi miastami jak Wilno , czy Lubljana. Jednocześnie koszty życia w tych miastach są najwyższe. Do najdroższych kajów zalicza się zatem Danię, Islandię, Wenezuelę, Szwajcarię, Norwegię, czy Australię. Wśród najtańszych państw do życia jest natomiast Algieria, Pakistan, Nepal, Tunezja, czy tez Indie. Polska plasuej sie w połwoei rankingu, co oznacza , że koszty życia są średnie qw porównaniu do najtańszych i najdroższych państw na świecie.

Kto wybiera firmy pożyczkowe?

Profil przeciętnego pożyczkobiorcy uległ zmianie w porównaniu do poprzednich lat. Aktualnie z internetowych serwisów oferujących ekspresowe pożyczki korzystają najczęściej osoby młode między 20 a 40 rokiem życia, zamieszkujące większe  miasta, jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, czy Łódź. Pożyczki są najczęściej zaciągane celem spłącenia nieoczekiwanych wydatków jak naprawa samochodu, czy opłata rachunków, zakup żywności i ubrań. Niewielki procent osób aplikujących o pożyczki chce przeznaczyć uzyskane środki na zakup wycieczek zagranicznych, czy takz wanych dóbr luksusowych. Jednocześnie zainteresowanie internetowymi serwisami pożyczkowymi jest także spowodowane faktem, iż Polacy coraz więcej czasu spędzają w sieci i coraz chętniej nabywają produkty i usługi przez Internet. Według ankiety przeprowadzone przez markę Kreditech wynika, że Polacy spędzają w sieci średnio ponad 4 godziny dziennie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu przez Internet, czy też zakup żywności na internetowych serwisach. Taka sytuacja wygląda z goła inaczej w innych krajach europejskich, gdzie konsumenci spędzają nawet około 7 godzin w Internecie w ciągu dnia. Świadczy to o zwróceniu się klientów w tę stronę biznesu, która umożliwia swobodę i wygodę dokonywania zakupów. Większość z nas prowadzi bardzo zdigitalizowany tryb życia, mając w posiadaniu nie tylko smartfony , czy laptopy, lecz także smart TV , radio, tablety, e-booki i internetowe subskrypcje magazynów. Te fakty są realnym dowodem na naszą otwartość wobec nowych rozwiązań technologicznych oraz świadectwem na to, że pożyczki online są coraz chętniej wybierane przez konsumentów.

 

Autor: Irena Kaczmarek