Sprawdzone pożyczki w Kredito24

Sprawdzone-pożyczki-w-Kredito24Pożyczki nadal bardzo często kojarzone są z instytucjami bankowymi, w sytuacji, gdy oferują one zupełnie inne produkty finansowe. Jednocześnie scoring kredytowy i warunki, jakie należy spełnić, żeby móc otrzymać krótkoterminową pożyczkę, są odmienne od tych, które wymagają banki. Brak regulacji rynku pożyczek pozabankowych sprawił, że wielu oszustów zaczęło tworzyć firmy, które naciągały konsumentów. Przed podjęciem decyzji o zaaplikowaniu o kredyt w określonej instytucji pozabankowej, warto wiedzieć o kilku ważnych kwestiach.

Pożyczka przez Internet?

Pożyczki udzielane w Internecie stają się coraz bardziej popularne na przestrzeni ostatnich lat. Rozwój technologii i większa dostępność Internetu w polskich domach sprawiła, że Polacy coraz chętniej decydują się na tę formę wsparcia finansowego. Mimo to, nadal wiele osób obawia się, że firma, w której chcą zaciągnąć pożyczkę nie jest godna zaufania, szczególnie w momentach, gdy media nagłaśniają sprawy osób oszukanych przez pseudo firmy pożyczkowe. Ogólny zły wizerunek firm udzielających krótkoterminowe kredyty wpływa na postrzeganie poszczególnych marek. Jednak niesłusznie. Na polskim rynku od kilku lat działają godne polecienia firmy, które mają na swoim koncie wiele sukcesów, jak również wiele pozytywnych opinii ze strony klientów, którzy skorzystali z ich usług. Przykładem jest marka Kredito24, która istnieje w Polsce od ponad dwóch lat, a w tak krótkim czasie może poszczycić się mianem jednej z najbardziej zaufanych firm z sektora finansów. Według portalu Opineo.pl, aż 96% klientów firmy pozytywnie ocenia jej usługi i poleca serwis. Jednocześnie aż 70% osób, to klienci powracający.

Bezpieczeństwo w sieci

Choć z pozoru bezpieczeństwo wydaje się być ograniczone w dobie tak szerokiego dostępu do Internetu, okazuje się, że funkcjonują firmy, które swoje działania w dużej mierze skupiają na zapewnieniu bezpieczeństwa danych. Bowiem jest to z korzyścią nie tylko dla potencjalnego klienta, lecz również dla firmy. Na stronie Kredito24, wszystkie dane są szyfrowane. Klienci wypełniając wniosek pożyczkowy na stronie, zgadzają się na przefiltrowanie przez firmę tych informacji, celem sprawdzenia zdolności kredytowej klienta i wydania decyzji pożyczkowej. Jednocześnie osoby, których wniosek pożyczkowych otrzymał odmowę, a wcześniej nie zaciągały pożyczek w firmie Kredito24, mogą poprosić o usunięcie danych z systemu.

Wiarygodna firma?

Jak zatem rozpoznać wiarygodną firmę pożyczkow w natłoku informacji i mnogości tego rodzaju usług oferowanych w Internecie? Istnieje kilka sposobów na rozpozannie uczciwej firmy.

 

  • Informacje o firmie pożyczkowej?

Przede wszystkim dana instytucja pozabankowa powinna posiadać czytelną stronę, na której zawarte sa m.in. dane o wpisie do KRS, czy szczegółowe informacje dotyczące warunków zaciągania pożyczek.

 

  • Czytelna umowa?

Kolejnym elementem jest czytelna, zrozumiała umowa ramowa pożyczki. Jeżeli przepisy są zbyt skomplikowane, warto skonsultować zapisy z osobą, która posiada większą wiedzę o finansach, bądź z prawnikiem.

 

  • Regulacja rynku pożyczek?

Do tej pory rynek pożyczek pozabankowyuch nie był uregulowany przez polskie rpawo. Tom a się wkrótce zmienić, przez co konsumenci będą mieli większe możliwości w dochodzeniu swoich praw, a jednocześnie szerszy dostęp do pomocy prawnej w przypadku wszelkiego rodzaju wątpliwości. Warto w tym miejscu podkreślić, że opłaty pobierane z tytułu pożyczki nie powinny przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej, czyli 12%.

Autor: Irena Kaczmarek