Sposób na oszczędzanie – Twoja Skarbonka

Gdy jesteś studentem życie wydaje się piękne – masz czas, masz przyjaciół, masz milion pomysłów na minutę. Każdy dzień może być przygodą, każda chwila niezapomnianym przeżyciem. Jedyne, co Cię ogranicza to.. pieniądze. To one weryfikują Twoje plany na życie. Z jednej strony możesz z dnia na dzień polecieć na drugi koniec Europy, z drugiej, najzwyczajniej w świecie Cię na to nie stać. Musisz prosić rodziców o sfinansowania spełnienia Twoich marzeń, co z roku na rok staje się bardziej męczące.

Gdy kończysz studia i zaczynasz zawodową pracę, życie się zmienia – nagle okazuje się, że na koniec miesiąca Twoje konto wita Cię uśmiechem i znaczną sumą pieniędzy. Nagle okazuje się, że możesz wszystko – sam dysponujesz swoimi dochodami, jednak pojawia się inny problem – nagle nie masz czasu! Codzienne ośmiogodzinne biurowe tyrady sprawiają, że Twoim marzeniem staje się spanie do 10 w weekend.

Połączeniem wolności i dorosłego życia jest urlop – czas, w którym możemy wyjechać gdzie tylko chcemy. By jednak móc spełnić swoje turystyczne marzenia, nawet te najodleglejsze, trzeba na to zaoszczędzić. Jak to zrobić najskuteczniej?

Grosz do grosza…

Oszczędzanie nie może być jednorazową czynnością – to stały proces, o którym warto pamiętać każdego dnia, o każdej porze, przy każdej czynności. Niektórzy mówią, że to sztuka odmawiania sobie nadprogramowych przyjemności. Wystarczy przecież powiedzieć sobie NIE przed wejściem do cukierni i zakupem pączka (2zł ląduje w skarbonce), STOP w drogerii przed nabyciem kolejnego lakieru do paznokci (5zł dodatkowe). Można też, zamiast wyjścia ze znajomymi na miasto w piątkowy wieczór, zaprosić najbliższych do siebie (co najmniej 40zł zostaje w kieszeni). Drobne, codzienne decyzje mogą sprawić, że na koniec miesiąca w naszym portfelu zostaje suma, która może wesprzeć wakacyjny budżet.

Zamień samochód na autobus!

Oszczędzanie czasem wymaga pewnej ilości wyrzeczeń i wysiłku. Mowa tu na przykład o przemieszczaniu się po mieście. Podróż do i z pracy samochodem możepieniądze-oszczędzanie-praca-konto-pensja-zbieraniei jest wygodna, niestety, również kosztowna. Przy cenach benzyny, które do najniższych nie należą, codzienne wycieczki za kółkiem znacząco obciążają budżet. Dlatego warto przesiąść się na komunikację miejską. Bez wątpienia nie jest to najbardziej komfortowy środek transportu, ma jednak tę przewagę, że cena biletu miesięcznego pozostaje rozsądna. W niektórych miastach za 80zł miesięcznie jeździmy wszystkim, czym chcemy i kiedy chcemy. A zaoszczędzone pieniądze możemy śmiało przerzucić do skarbonki opatrzonej hasłem „ZBIERAM NA URLOP”.

Oszczędzanie nie jest takie straszne. Wystarczy wyrobić w sobie szereg nawyków, które sprawią, że nie będziemy przepuszczać pensji na zachcianki i niepotrzebne przyjemności, których z łatwością można bez większych strat uniknąć.

By wyjechać na wymarzony urlop nie trzeba jednak rezygnować ze wszystkiego. Pamiętaj, że jeśli decyzję o oszczędzaniu podjąłeś późno, bo dopiero teraz, lub też, mimo odmawiania sobie wielu rzeczy, na koniec maja nie udało Ci się zgromadzić wystarczającej sumy pieniędzy, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do Kredito24. To firma, która pomoże Ci spełnić marzenia dzięki szybkiej i taniej pożyczce internetowej. Bez problemu spłacisz ją, gdy tylko odłożysz jeszcze kilka złotych!