Sport to zdrowie, ale i koszty

Piekne słońce za oknem, prawda? Aż chce się żyć, gdy wszystko wkoło się zieleni, budzi do życia wraz z pierwszymi podmuchami wiosny. Każde źdźbło trawy tryska radością, wydaje się uśmiechać od ucha do ucha i zarażać optymizmem.

Wiosna to idealny czas, by również zacząć tą radością tryskać. A najlepszy sposób na to, by w pełni cieszyć się życiem, jest sport. Wszyscy wiedzą, że sport to zdrowie i uśmiech na twarzy.

Warto jednak przemyśleć, który sport będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Nie tylko nasze preferencje powinny zostać wzięte pod uwagę przy wyborze dyscypliny. Elementem, który może okazać się kluczowym, są koszty.

Ile to kosztuje?

Wydaje się na przykład, że gra w golfa nie wymaga zbyt wielkich nakładów finansowych. Mimo że poza kijem i trawą wiele więcej do uprawiania tego sportu nie potrzeba, początkujący gracze muszą zarezerwować niemałą część domowego budżetu na sportowe wydatki. Godzina nauki gry w golfa może kosztować nawet 250zł! Wynajęcie samego toru również nie jest tanie – to wydatek rzędu 100zł za godzinę. Kije wprawdzie można wypożyczyć, piłki również, ale to i tak zwiększa ceną, jaką należy zapłacić za godzinę przyjemności i ruchu.

Nieco tańszym sportem jest sport dla miłośników wierzchowców – jazda konna. Tutaj godzinna przyjemność kosztuje 40 – 50zł. Najczęściej w cenie jest już wypożyczenie niezbędnego sprzętu (toczek, czapsy, palcat). Doliczyć należy również koszt dojazdu do stadniny – te usytuowane są zwykle na obrzeżach miast.

Dla tych, którzy nie mają ukierunkowanych zainteresowań, a chcą się po prostu poruszać, proponujemy fitness. Od niedawna sale treningowe mnożą się jak bieganie-sport-koszty-drogo-fitnessgrzyby po deszczu, ruch i zdrowy tryb życia stały się bowiem modne. Kluby fitness zazwyczaj funkcjonują na zasadzie abonamentowej – klienci wykupują miesięczny lub roczny karnet, który uprawnia do korzystania z oferty w sposób nielimitowany. Można więc w ramach jednej opłaty uczęszczać tam codziennie, wybierając za każdym razem zajęcia innego typu – od gimnastyki po tańce takie jak salsa czy zumba. Koszt miesięcznego karnetu to zwykle około 100-150zł.

Sport, wersja low-cost

Jeśli chcemy się poruszać bez inwestowania – nic prostszego. Miłośnicy piłki nożnej mogą po prostu umówić się ze znajomymi na wspólną grę. Jeśli jednak zdecydowanie bardziej niż sporty zespołowe, cenimy ruch w pojedynkę, najlepszym rozwiązaniem jest jogging. Wystarczy wygodny strój, odrobina motywacji i można ruszać. Ciekawym urozmaiceniem jest mierzenie swoich wyników w specjalnie do tego przygotowanych aplikacjach. Edmonondo na przykład śledzi trasę biegacza, pokazuje przebiegnięte kilometry i wylicza spalone kalorie. Pozwala również porównywać wyniki z osiągnięciami znajomych, czy publikować treningi w mediach społecznościowych. Jeśli planujemy biegać często i intensywnie, Warto pomyśleć o kupnie odpowiednich butów, przeznaczonych specjalnie do biegania, co zapewni większą stabilność stawom skokowym.

Każdy sport zapewnia ruch i sprawia, że czujemy się lepiej. Jeśli marzy nam się taki, w który najpierw trzeba zainwestować, warto sięgnąć po ofertę szybkich pożyczek internetowych. To najlepszy sposób, by nie odkładać decyzji o podjęciu aktywności fizycznej na później. Kredito24 udziela pożyczek na bardzo atrakcyjnych warunkach, pozwalając spełniać Twoje marzenia.