Spadek zainteresowania kredytami w UE

Spadek-zainteresowania-kredytami-w-UEJak wynika z raportu organizacji EUROFINAS, w 2013 roku odnotowano zmniejszenie się wartości portfela kredytowego w UE. W badaniu wzięto pod uwagę instytucje kredytowe oraz pożyczkowe działające na terenie Unii Europejskiej- w sumie 600 organizacji. Jednocześnie nadal największym zainteresowaniem cieszą się kedyty zaciągane na wydatki związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego, a następnie kredyty samochodowe.

 

Jak donosi serwis prnews.pl, az 53 proc. całości zaciąganych zobowiązań to te , które dotyczą kredytów konsumenckich. Z kolei kredyty samochode zaciąga 29 proc. Europejczyków, a najczęściej decydują się na to mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch oraz Niemiec.

 

To, co może wzbudzać zdziwienie to fakt, iż niewielki wpływ na ilość udzielonych kredytów samochdowych  mają reklamy. Podkreśla się, że jest przede wszystkim związane ze stabilnością finansową Konsumentów. Co więcej, w przypadku polskiego rynku kredytowego, coraz więcej osób decyduje się na wzięcie samochodu w leasing.

W przypadku kredytów hipotecznych sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ niedawno wprowadzona unijna Dyrektywa nakazuje rejestrację pośredników kredytowych, a to z kolei wiąże się ze spełnieniem szeregu wymogów.

 

Więcej na temat kredytów w Unii Eurpejskiej dowiesz się na : http://www.infofinanse24.pl/uncategorized/kredyty-konsumenckie-w-skali-europejskiej

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24  Zdjęcie: