Spada liczba zwolenników wprowadzenia euro w Polsce

Według „Monitora opinii publicznej” Ministerstwa Finansów, spada liczba zwolenników zmiany waluty z polskiego złotego na euro. Zaledwie 30 proc. Polaków popiera wprowadzenie euro na polski rynek, co oznacza 1 procentowy spadek. Z kolei liczba przeciwników zmiany waluty wzrosła o 2 punkty procentowe i wynosi już 58 proc.

 

Co ciekawe aż 11 proc. badanych nie potrafiło określić swojego stanowisko w tej sprawie. Badanie opinii publicznej jednoznacznie wskazuje niewielkie zmiany w tej kwestii. Nadal zaledwie 30 proc. ludzi uważa, że wprowadzenie euro do Polski niesie za sobą korzyści. Według portalu finanse.wp.pl jest to wynik dyskusji prowadzonej na temat zalet i wad wprowadzenia euro na polskim rynku. Ponadto wielu respondentów uważa, iż efekt wprowadzenia nowej waluty może być nieprzewidywalny i wpływać niekorzystnie na kieszeń Polaków.

 

Jednocześnie nadal trudno jest określić bilans strat i zysków, którymi skutkuje wprowadzenie euro w innych krajach UE. Podkreśla się także, iż jedną z najistotniejszych kwestii jest stabilizacja sytuacji w strefie euro. Dzięki temu polski rząd będzie mógł zarysować plan działania dotyczący wprowadzenia euro na terenie Polski.

 

Badanie opinii publicznej przeprowadzono w maju tego roku, na grupie liczącej 1007 respondentów.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: I. Kaczmarek / Kredito24  Zdjęcie: GG- Berlin/ pixelio