Rząd przyjął projekt nowego programu “Mieszkanie dla młodych”

Najnowszy pojekt programu „Mieszkanie dla młodych” został przyjęty przez rząd – poinformował wiceminister budownictwa Piotr Styczeń. Program „Mieszkanie dla młodych” ma być skierowany do młodych małżeństw oraz osób samotnych (warunkiem jest nie ukończenie przez nich 35 roku życia), jego założeniem jest pomoc w zakupie pierwszego własnego mieszkania z rynku pierwotnego – informuje portal Forbes.

 

W przypadku rodziny bezdzietnej i singli, państwo dołoży do zakupy równowartośc 10% wartości mieszkania. W przypadku posiadania potomstwa dopłata wyniesie 15%. Jeżeli natomiast w ciagu 5 lat od zakupu mieszkania urodzi się trzecie (bądź kolejne) dziecko, będzie można liczyć na kolejne 5% dopłaty.

 

Maksymalną dopłatą objęte będzie mogło być 50 metrów kwadratowych mieszkania o powierzchni do 75 metrów kwadratowych. Program ma potrwać pięć lat i jest kontynuacją wygasłego w zeszłym roku programu „Rodzina na swoim”.Według szacunków rządu,  będzie mogło z niego skorzystać około 115 tysięcy beneficjentów. Zgodnie z oceną regulacji, MDM ma kosztować budżet państwa 3 mld 227 mln złotych, natomiast w pierwszym roku działania 600 milionów złotych.

 

Autor: H. Mikulska / Kredito24      Zdjęcie: G.Altmann / Pixelio.de