RRSO według Kredito24

Ekspert marki Kredito24 tłumaczy w artykule dla portalu zadluzenia.com problematykę nieznajomości RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Najnowsze badania wykazują, że aż 78% respondentów nie wie co kryje się pod tym pojęciem. Ograniczona wiedza ekonomiczna i nieznajomość podstawowych zagdanień finansowych może doprowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. 

 

Klienci firmy Kredito24 podkreślają, że przed zaciągnięciem pożyczki zopoznają się z ofertą różnych instytucji pożyczkowych, celem wybrania tej najbardziej optymalnej i korzystnej dla nich. Niestety nie idzie za tym znajomość pojęć z zakresu finansów, co bezpośrednio może skutkować różnego rodzaju probloemami, m.in. wpadnięciem w pętlę zadłużenia, czyli  zaciąganie kolejnych pożyczek na spłatę poprzednich.

 

Coraz więcej firm z sektora finansów stara się edukować kredytobiorców, jak odpowiedzialnie pożyczać i zarządzać finansami osobistymi. W tym celu nasz ekspert udzielił kilku rad za pośrednictwem portalu zadluzenia.com. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i pozostawienie komentarza.