Remontowe pomysły za mniej niż 3000zł

Czasem przychodzi moment, w którym zaczynasz mieć dość wystroju swojego mieszkania. Drażnią Cię żółte ściany, przez zielony żyrandol zapalasz światło tylko wtedy, kiedy naprawdę musisz, a kanapa w kolorze morskich fal nie dość, że jest niewygodna, to jeszcze gryzie się ze wszystkim. Można oczywiście zagryźć zęby, spróbować wmówić sobie, że wcale nie jest tak źle i trzeba po prostu pokochać swoje cztery kąty takimi, jakie są. Ale jest też inny sposób – szybki remont! I brak odłożonych pieniędzy na ten cel nie jest żadną wymówką. Na to są sposoby.

Załóżmy, że dysponujesz kwotą trzech tysięcy złotych. Jak rozsądnie je wydać?

Ściany

Jeśli już decydujemy się na zmianę kolorów pomieszczenia, nie warto jest kupować najtańszych farb, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po produkty ze średniej półki cenowej – te utrzymają Ścianysię na naszych ścianach nieco dłużej. Ich producenci oferują również szerszy wybór kolorów, dzięki czemu łatwiej znajdziemy to, co naprawdę nam się podoba. W pokoju, którego powierzchnia wynosi około 20 metrów kwadratowych malowanie ścian nie jest bardzo kosztowne. Za farbę zapłacimy około 150 złotych, więc przy dwóch pokojach, uda się wszystko sfinalizować za 300-350 złotych. Zostaje nam 2650 złotych.

Okna

Nie ma mowy o ich wymianie, a raczej o zadbaniu o ich dekorację. Możemy zainwestować w rolety. I niekoniecznie muszą to być standardowe, jednokolorowe płachty materiały. Od niedawna bardzo popularne stały się rolety o wdzięcznej nazwie „dzień-noc”. Są tak skonstruowane, że w dzień nie musimy ich w pełni odsłaniać – na oknie zostają pasy jasnego materiału, które zapewniają jednocześnie pełną widoczność i przepuszczalność światła, jak również i ciekawą ozdobę wnętrza. Taka roleta na jedno okno kosztuje około 100 złotych. Przy trzech oknach w każdym z dwóch remontowanych pomieszczeń zapłacimy 600 złotych. Z budżetu na dalsze remontowe szaleństwa zostaje nam jeszcze 2/3 początkowej kwoty.

Podłoga

Znudziła Ci się wykładzina kupiona przed laty? Czas na dywan! I wcale nie musi to być dywan perski, na zakup którego założony budżet by nie wystarczył. Za taki dużych rozmiarów, który pokryje większość powierzchni pokoju (160×230) trzeba zapłacić około 300-400 złotych.

Mebelki

Na zakup kilku mebli pozostaje nam mniej więcej 1600 złotych. Pozornie niewiele, ale okazuje się, że taka kwota, przy odrobinie wyobraźni i umiejętności, w zupełności wystarcza. Nie trzeba przecież kupować najdroższych produktów  ze sklepu, niektóre meble można zrobić samodzielnie! Popularne od kilku lat palety znakomicie sprawdzają się w charakterze podstaw pod łóżka  czy kanapy. Zrobienie siedziska o wymiarach 100×120 to koszt jedynie 230 złotych. Za taką kanapę w sklepie musielibyśmy zapłacić co najmniej 700 złotych. Stół z europalet również można stworzyć, ale to rozwiązanie zdecydowanie odradzamy. W tym przypadku warto zainwestować trochę więcej, żeby zadbać o stabilność posiłków. To, co nam zostanie, warto przeznaczyć na dekoracje – wazoniki, obrazki i inne drobiazgi nadadzą pomieszczeniu szczególny wygląd. Będziemy się w nim czuć zdecydowanie lepiej.

Jeśli już podejmiesz decyzję o remoncie, pamiętaj, by skorzystać z oferty szybkiej pożyczki przez internet. Już w kilka chwil po dopełnieniu wszelkich formalności, pieniądze trafią na Twoje konto. Nic, tylko kupować i remontować!