Prowizja w bankomatach- jak nie przepłacać?

Wyjeżdżając na wakacje warto sprawdzić, z których bankomatów możemy skorzystać bez uiszczania dodatkowej opłaty. Portal www.gazeta.pl donosi, iż za pobranie 500 zł z maszyny należącej do banku, który nie prowadzi naszego rachunku, możemy zapłacić prowizję w wysokości nawet do 20 zł.

Warto wiedzieć, iż najwyższe opłaty mogą być związane z prowizją naliczaną procentowo za wypłatę określonej kwoty. Jarosław Sadowski, ekspert z doradczej firmy Expander komentuje: Posiadacze Eurokonta Net w Banku Pekao za korzystanie z bankomatów nie należących do banku lub Euronetu muszą zapłacić 4 proc. wypłacanej kwoty, jednak nie mniej niż 6 zł. Jeśli wypłacą więc 500 zł, to prowizja wyniesie aż 20 zł.

Nie wszyscy posiadacze niedrogich rachunków  muszą obawiać się prowizji za korzystanie z obcych bankomatów. W niektórych klienci mogą bowiem za darmo korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce (np. ING BŚ) lub nawet na całym świecie (np. Alior Banku, Deutsche Banku). Może się też zdarzyć, że za darmo możemy korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju, ale ich liczba jest ograniczona.

W przypadku, gdy bank nie daje nam możliwości korzystania ze wszystkich bankomatów, to prowizja nie jest naliczana jedynie w wybranych maszynach. Co ciekawe, nie zawsze muszą to być wyłącznie bankomaty należące do banku, którego jesteśmy klientem. – Klienci mBanku, Multibanku, Inteligo, Credit Agricole i PKO BP mogą bezpłatnie korzystać m. in. z bankomatów BZ WBK. Przed wyjazdem na wakacje warto dokładnie sprawdzić, które bankomaty są, a które nie są dla nas bezpłatne – radzą eksperci.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: H. Mikulska / Kredito24  Zdjęcie: RK Rennen / Pixelio.de