Kreditech Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie informuje, że Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dniu 30 grudnia 2016 r. wydał decyzję nr RWA-9/2016 stwierdzającą stosowanie przez Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów* polegających na:

  • a) prezentowaniu w telewizyjnych reklamach kredytu konsumenckiego informacji wymaganych ustawą o kredycie konsumenckim w sposób niewidoczny, a w konsekwencji niejednoznaczny i niezrozumiały, oraz stwierdzającą zaniechanie stosowania tej praktyki z dniem 1 marca 2015 r.
  • b) prezentowaniu na stronie internetowej www.kredito24.pl wprowadzających w błąd informacji, że pożyczane środki pieniężne zostaną przelane na konto konsumenta w ciągu 10 minut, podczas gdy z treści stosowanego Formularza informacyjnego dotyczącego umowy wynika, że przelew na rachunek bankowy klienta następuje w przeciągu 24 godzin od zatwierdzenia wniosku o pożyczkę oraz stwierdzającą zaniechanie stosowania tej praktyki z dniem 1 marca 2016 r.

Czytaj całą treść decyzji

Newsy & Prasa

Aktualności o Kredito24 — Newsy & Prasa

Chcesz o nas wspomnieć w artykule, przygotowujesz o nas reportaż lub po prostu planujesz wywiad dziennikarski? Nie wahaj się skontaktować z naszą agencją PR. Poniżej znajdziesz również materiały do pobrania na użytek redakcyjny.

Kontakt prasowy:

Magdalena Gołębiewska – Head of Marketing, Poland

Phone:
+48 884 639 748
E-mail
magdalena.golebiewska@kreditech.com

Biuro prasowe Kreditech Polska: www.kreditech.prowly.com

Piszą o Nas:

Nasze publikacje:

Do pobrania

Format: png 170 x 24 px
Logo małe
Format: png 500 x 133 px
Logo duże