Pożyczka na Wielkanoc

Pożyczka-na-Wielkanoc

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne, najważniejsze dla Polaków święta- Wielkanoc. To właśnie w tym czasie spotykamy się w gronie rodzinnym i mamy okazję do spędzenia czasu z tymi, których na codzień nie widzimy. Każdemu zależy by Wielkanoc była niezapomnianym doświadczeniem. Polska tradycja obfituje w różnego rodzaju potrawy wielkanocne, czy inne sposoby świętowania tego czasu, ja niedziela palmowa, czy śmigus dyngus. Jednak jak wiadomo, święta te przypadają stosunkowo krótko po Bożym Narodzeniu, kiedy to nasze portfele zostały narażone na wiele wydatków. Podpowiadamy jak sfinansować tegoroczne święta wielkanocne tak, by były dla nas niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rodzinnym.

Wielkanocne oszczędności

Święta wielkanocne nie są niezaplanowanym wydatkiem, dlatego mając tego świadomość, bez problemów można zacząć uprzednio odkładać pieniądze na ten cel. Można tego łatwo dokonać analizując wydatki z kilku ostatnich miesięcy, przez co będziemy w stanie sobie uświadomić, co nadwyręża nasz budżet, a jednocześnie jest wydatkiem, z którego nie mogli byśmy zrezygnować. Dlatego warto zachowywać paragony sklepowe, ,które nie tylko są podstawą do reklamacji towaru, lecz także doskonałym źródłem informacji na temat spożytkowania przez nas środków pieniężnych. Nawet kilkadziesiąt złotych odłożonych miesięcznie na konkretny cel, w krótkim czasie pozwoli na uzbieranie kwoty, która z pewnością odciąży nasz portfel w okresie wzmożonych zakupów.

Pożyczka na Wielkanoc

Z pewnością prostszym sposobem na szybkie pozyskanie pieniędzy jest skorzystanie z usług firmy pożyczkowej działającej w Internecie. Takie instytucje finansowe nie wymagają dopełnienia dodatkowych formalności, a wnioski składane są w pełni w Internecie. Aplikacja trwa zaledwie kilka minut, a pieniądze są już księgowane nawet w 15 minut na koncie pożyczkobiorcy. Takie wsparcie finansowe jest idealne dla osób, które nie były w stanie samodzielnie zaoszczędzić na wydatki wielkanocne, a planują zorganizowanie świąt dla większej liczby osób. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć baranka z masła, polskiej kiełbaski, czy też pokolorowanych jajek. To wszystko przecież sprawia, że każdego roku wyczekujemy tych rodzinnych spotkań, ale i czasu zadumy, który jest okazją do przemyśleń.

Wielkanoc w liczbach

Choć wielu ekspertów rynkowych podkreśla, że Polacy nadal niechętnie oszczędzają , okazuje się, że aż 75% osób jest w stanie sfinansowac święta wielkanocne z bieżącego budżetu. Z kolei wydatki na organizację świąt nie są zróżnicowane ze względu na wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Zarówno osoby zarabiające najniższą stawkę, jak i te, które nie uskarżają się na brak pieniędzy, zazwyczaj wydaja około 300- 500 zł z tej okazji. Co ciekawe część osób dekalruje, że chętniej zapożyczy się w firmie pożyczkowej, a niżeli w instytucji bankowej. Zaledwie niewielki procent Polaków deklaruje, że w czasie świąt wielkanocnych wyda niemal 1000 zł.

Autor: Irena Kaczmarek