Pożyczka na biznes?

Pożyczka-na-biznesCzy niska innowacyjność w kraju może mieć jakikolwiek związek z czytelnictwem? Jak przekonuje serwis forsal.pl, można odnaleźć pewne zależności w tych dwóch kwestiach. Według rankingów przeprowadzonych wśród krajów Unii Europejskiej, kraje, w których jest najwyższy wskaźnik czytelnictwa, posiadają też najbardziej innowacyjną i rozwiniętą gospodarkę. Co zatem może wpływać na to, że polska gospodarka i wskaźnik czytelnictwa nadal pozostaje w tyle za innymi krajami?

Czytelnictwo a innowacyjność

Według badań, najwyższy wskaźnik czytelnictwa przypada na takie kraje jak Szwecja, Holandia, Danie, Wielka Brytania oraz Niemcy. Niestety Polska znajduje się daleko w tyle, a aż 40% społeczeństwa przyznaje, że w ogóle nie czyta. Niektórzy eksperci rynkowi dopatrują się w tym wyniku przyczyn niskiej innowacyjności gospodarki w Polsce. Wyróżnia się cztery grupy innowacyjnych państw:

  • Liderzy ( Szwecja, Niemcy, Dania, Finlandia)
  • Kraje podążające za liderami ( Belgia, Holandia, Austraia, Wielka Brytania)
  • Umiarkowani innowatorzy ( Hiszpania, Włochy, Portugalia, Węgry, Polska)
  • Skromni innowatorzy ( Litwa, Bułgaria, Rumunia)

Polska zaliczana jest do trzeciej grupy i stoi w rankingu z takimi krajami jak Hiszpania, czy Włochy. Nierzadko podkreśla się, że gospodarki krajów Europy Zachodniej głównie operają się na innowacyjności i nowoczesnych technologiach. W POlsce nadal brak osób, które chętnei tworzą małe i średnie przedsiębiorstwa. Startupy są lakomym kąskiem dla osób kończących studia, jednakże nadal wiele osób nie wiem, na jakie finansowanie i wsparcie inwestycyjne może liczyć. Pomocą służą Inkubatory Przedsiębiorczości, które doradzą, gdzie uzyskac wsparcie finansowe oraz przeprowadzą szereg szkoleń pozwalających na rozwinięcie biznesu.

Szybka pożyczka

Zakładanie własnego biznesu jest związane z dużymi nakładami finansowymi. Nie każdego jednak stać na to, by inwestować własne środki pieniężne w firmę, ponieważ ich nie posiada. Nie można przekreślać takich osób. Należy tutaj także wspomnieć, że celem przygotowania gruntu pdo nowy biznes, warto niektóre kwestie skonsultować z osobą odpowiedzialną za księgowość, czy prawnikiem. Niestety takie usługi dużo kosztują. Wsparciem okaże się szybka pożyczka online w Kredito24. Każdy ma szanse aplikować nawet o 3000 zł na 30-dniowy okres spłaty zobowiązania. Cały proces aplikacyjny jest niezwykle prosty i nie wymaga dopełnienia dodatkowych formalności. Wnioski składa się an stronie firmy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zautomatyzowany system w kilka minut rozpatrzy wniosek i oszacuje zdolność kredytową, na podstawie której będzie wydana decyzja co do możliwości przyznania określonej kwoty pieniędzy. Firma podczas wydanai decyzji bierze pod uwagę nie tylko dane pochodzące z biur kredytowych, lecz także te pochodzące z Internetu, tj. portali społecznościowych, aukcyjnych, czy zakupowych. Jednocześnie osoba aplikująca o mikropożyczkę , jest zobowiązana do zweryfikowania swojego rachunku bankowego.

Źródło: forsal.pl

Autor: Irena Kaczmarek