Polski system podatkowy jednym z najgorszych na świecie

Polska uplasowała się na 32 miejscu w Europie (na 41 państw) oraz 114 na świecie, w rankingu oceniającym przyjazność systemów podatkowych. Raport opracowany przez PwC, Międzynarodową Korporację Finansową i Bank Światowy jednoznacznie stwierdza, iż polski system podatkowy jest gorszy nawet od takich państw, jak: Pakistan, Rwanda, czy też Kazachstan.

 

Portal finanse.wp.pl donosi, iż przeciętny polski przedsiębiorca poświęca prawie 300 godzin rocznie na dopełnienie kwestii związanych z dokumentacją działalności firmy. Dla porównania, przedsięiorca prowadzący działalność gospodarczą w Irlandii, poświęca około 80 godzin na dopełnienie obowiązku podatkowego. Taka sytuacja zniechęca właścicieli firm do prowadzenia biznesów w Polsce.

 

Raport „Paying Taxes 2013” wśród państw Unii Europejskiej, które ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie biznesu, wymienia takie kraje jak: Irlandia, Luksemburg, czy Dania. Z kolei na pierwszych miejscach w rankingu uplasowały się państwa azjatyckie takie jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Arabia Saudyjska, Hongkong i Singapur.

 Interesuje Cie pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.
Autor: I. Kaczmarek / Kredito24    Zdjęcie:  Jonathan-Keller / Pixelio.de