Polska przyjmie euro?

Polska-przyjmie-euro?Od dłuższego czasu spekuluje się na temat wejścia Polski do unii monetarnej. Premier, Donald Tusk ogłosił, iż nastąpi to dopiero w momencie, gdy Polska gospodarka i finanse publiczne będą odpowiednio zabezpieczone. Podkreslił także, iż Polska stara się spełnić kryteria, dzięki którym euro będzie mogło zostać wkrótce wprowadzone.

 

Premier podkreślił, iż Polska, na tle innych krajów – radzi sobie wyjątkowo dobrze z kryzysem gospodarczym. Jednocześnie wprowadzenie nowej waluty powinno mieć miejsce dopiero w sytuacji, gdy sytuacja ekonomiczna będzie odpowiednio stabilna. Jak cytuje portal finanse.wp.pl, Polska dąży do realizacji wskaźników potrzebnych do wprowadzenia euro.

 

Na chwilę obecną, Polska spełnia wyłącznie dwa kryteria, a jednym z wymogów jest także wprowadzenie zmian w Konstytucji RP, w zapisie odnoszącym się do waluty. Jednocześnie premier podkreślił, iż rozmowy na temat wprowadzenia Polski do unii monetarnej będą miało miejsce dopiero w sytuacji, gdy pomysł ten zyska uznanie większości w Parlamencie.

 

Podkreśla się, że nowa waluta nie powinna zostać wprowadzona w Polsce do 2020 roku.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24  Zdjęcie:Andreas Hermsdorf/ Pixelio.de