Polska niemoralna płatniczo?

Znajomość-rynku-pożyczek

Badanie sporządzone przez wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska wykazało, że nadal plasujemy się na końcu rankingu państw realizujących terminowo płatności. Okazuje się, że gorzej wypadaja o nas tylko Wielka Brytania oraz Portugalia. Z kolei ze swojego zadania najlepiej wywiązują się Duńczycy oraz Niemcy.

Niestety zaledwie niemal jedna trzecia faktur realizowana jest terminowo. To, co wzbudza największe obiekcje to fakt, iż 11 proc. faktur jest przeterminowana o 90 dni. Sytuacja wygląda jesczez gorzej w Wielkiej Brytanii, gdzie na czas regulowanych jest zaledwie 28,7 proc. faktur, a w Portugalii 16,5 proc. z nich. Taką sytuację tłumaczy się kryzysem gospodarczym, który nadal jest dostrzegalny w wielu europejskich krajach.

Jak donosi portal inwestycje.pl, krajami, w których faktury są regulowane we właściwym czasie są przede wszystkim Dania ( 87 proc. faktur jest regulowanych terminowo) oraz Niemcy, a za nimi w rankingu znalazły się kraje Beneluksu, Turcja oraz Węgry. Jednocześnie w raporcie podkreśla się, iż w Danii nie istnieje problem 90-dniowych przedawnień.

W środku rankingu znalazły się kraje Beneluksu, Hiszpania, czy Węgry, gdzie terminowość płacenia faktur oscyluje na poziomie 40- 50 proc. Mimo to, tegoroczne badanie wykazało, że w Holandii poraz pierwszy odnotowano przeterminowane płatności o 121 dni.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24   Zdjęcie:Marko Greitschus/ Pixelio.de