Polska gospodarka na stabilnym poziomie

Polska-gospodarka-na-stabilnym-poziomie

Jak wynika z danych opublikowanych przez firmą Euler Hermes, w ciągu pierwszego półrocza 2014 roku ogłoszono upadłość mniejszej ilości przedsiębiorstw, niż miało to miejsce jeszcze w roku poprzednim. W tym roku zbankrutowało 498 spółek, a w roku 2013 liczba ta przekroczyła 581. Bankructwo dotyczy najczęściej spółek usług i gastronomiczno- hotelarskich , na rzecz przedsiebiorstw biznesowych.

 

Raport sporządzony przez firmę Euler Hermes może napawać optymizmem i jednoznacznie potwierdzać tendencje wzrostową w polskiej gospodarce. Korzystna koniunktura ma także odniesienie do funkcjonowania przedsiebiorstw na polskim rynku, w tym instytucji finansowych oferujących pożyczki krótkoterminowe.

 

To, co może budzić zainteresowanie, to fakt, iż upadają spółki inwestycyjne, pomimo wzrostu inwestycji oraz spadku produkcji dóbr. Jak donosi Dziennik Gaeta Prawna, nie wzrasta liczba upadłosci wśród firm spożywczych, choć możnaby się tego spodziewać po ograniczeniu eksportu , m.in. jabłek, czy wyrobów mięsnych.

 

Jednocześnie podkreśla się, że pozytywne wyniki odnotowano także w miesiącu lipcu, kiedy ogłoszono upadłość 79 firm, co stanowi wynik nizszy od roku poprzedniego o 19 przedsiebiorstw.

 

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24   Zdjęcie:Marko Greitschus/ Pixelio.de