Polakom żyje się gorzej?

Polakom-żyje-się-gorzej?Dane Eurostatu wykazują, że poziom życia w Polsce nadal utrzymuje się na średnim poziomie w porównaniu do innych krajów europejskich. Nie tylko żyjemy krócej niż inne nacje, lecz także polskie PKB nie napawa optymizmem. Z kolei pod względem wyedukowania obywateli, Polska znaduje się w czołówce europejskiej.

Średni wiek życia obywatela Polski to zaledwie 76,9 lat. Dla porównania, w krajach takich jak Francja,Włochy, czy Hiszpania, średnia oscyluje na poziomie 82 roku życia.  Z kolei przeciętny mieszkaniec Niemiec dożywa 81 urodzin.

Również pod względem Produktu Krajowego Brutto, Polska znajduje się na szarym końcu listy. W Polsce PKB wynosi zaledwie 17,1 tys. euro, tymczasem w Austrii wartość ta wynosi 33,1 tys. euro, a w Luksemburgu jest to 67,1 tys. euro.

Jak donosi portal finanse.wp.pl, satysfakcje może budzić fakt, iż Polacy, jako jeden z nielicznych narodów przoduje w edukacji swoich obywateli. Zaledwie 5,7 proc. osób rezygnuje z dalszej edukacji przed zakończeniem obowiązku trwania nauki. Tymczasem w Hiszpani niemal jedna czwarta mieszkańców rezygnuje z dalszej  edukacji.

Okazuje się, że największą satysfakcję z życia mają skandynawowie, m.in. Duńczycy, czy Finowie. Polacy uplasowali się w połowie rankingu.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: I. Kaczmarek / Kredito24   Zdjęcie: Wilhelmine Wulff/ Pixelio.de