Polacy preferują pożyczki

Polacy-preferują-pożyczkiWedług badania sporządzonego przez Biuro Informacji Kredytowej i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy, Polacy przekonali się do krótkoterminowych pożyczek i coraz chętniej zaciągają zobowiązania w instytucjach pozabankowych.  15 % badanych przyznało, że planuje w najbliższym czasie zaciągnąć kredyt, jednakże kwota ta w większości przypadków nie przekroczy 10 tys zł. Można więc zaryzykowac tezę, że pożyczanie w sieci staje się coraz bardziej popularne wśród Polaków. 

 Polacy chętniej pożyczają?

Okazuje się, że pomimo zauważalnego wzrostu gospodarczego, Polaków wciąż nie stać na pokrycie podstawowych i niezbędnych wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Aż 27 proc. ankietowanych podkreślało, że otrzymane środki pieniężne zamierza przeznaczyć na zakup żywności oraz regulację rachunków. Co więcej, wciąż wiele osób nie stać  na nabycie tak zwanych dóbr luksusowych, do jakich należą między innymi zakup mieszkania, sprzętów AGD/ RTV, czy też nabycie samochodu. Sporządzone badanie wykazało także, że Polacy częściej i chętniej korzystają z usług oferowanych przez firmy pożyczkowe. Warto podkreślić, że w 2013 roku odnotowano aż 16 proc. wzrost przyznawalności kredytów, a wartość portfela kredytowego za 2014 rok szacowana jest na 37,7 mld zł. To, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, iż w ciągu najbliższego roku, aż 15 proc. Polaków deklaruje chęć zaciągnięcia kredytu, bądź też pożyczki. Co więcej, dla znacznej większości respondentów będzie to już drugie lub trzecie zobowiązanie zaciągnięte w tego rodzaju instytucji.  O wiekszej popularności firm pożyczkowych oraz zaufaniu Klientów do tych instytucji świadczy także fakt, iż zaledwie 7 proc. badanych zadeklarowało, że zamierza zaciągnąć kredyt powyżej 10.000 zł.

Odpowiedzialne pożyczanie

Obserwując najnowsze tendencje na rynku pożyczkowym oraz raporty finansowe, pojawia się pytanie: z czego wynika zwiększony popyt na tego rodzaju usługi? Odpowiedź jednak jest bardziej złożona, ponieważ składa się na tą tendencję kilka elementów. Po pierwsze pomimo permanentnego wzrostu gospodarczego i wzrostu płaty minimalnej, cześć Polaków nadal dotkliwie odczuwa brak gotówki- nawet w przypadku regulacji podstawowych wydatków związanych z codziennymi potrzebami. Jednocześnie podążamy za trendami zachodnimi, dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup dóbr luksusowych. Nie można jednak zapominać o tym, że firmy pożyczkowe starannie dbają o to, by zasady ich funkcjonowania były jak najbardziej przejrzyste i zrozumiałe dla każdego Konsumenta. Doskonałym przykładem odpowiedzialnego pożyczkodawcy jest firma Kredito24, która bardzo czynnie uczestniczy w różnego rodzaju projektach uświadamiających Polakom zasady funkcjonowania rynku finansowego. Jako członek Związku Firm Pożyczkowych, marka opowiada się za utworzeniem rejestru firm pożyczkowych. Kredito24 zostało także docenione przez Loan Magazine i odznaczone certyfikatem odpowiedzialnego pożyczkodawcy.Jednocześnie na portalu Opineo.pl aż 96% klientów firmy poleca usługi Kredito24.