Polacy nie spłacają kredytów mieszkaniowych?

Polacy-nie-spłacają-kredytów-mieszkaniowych?Polacy mają coraz większe problemy ze spłacaniem kredytów hipotecznych. Okazuje się, że wartość tak zwanych „złych kredytów“ sięgnęła już kwoty  10,8 mld zł. W porównaniu do roku poprzedniego , kwota ta zwiększyła się o 17,4 punktów procentowych. Duża część osób zadłużonych, to kredytobiorcy, którzy zaciągnęli zobowiązania w franakch szwajcarskich.

Jak się okazuje, prawie 35 proc. złych kredytów dotyczyła kredytów w frankach. Co ciekawe, zmniejszyła się ilość złych kredytów konsumpcyjnych aż o 12,5 proc.

Eksperci podkreślają jednak, że jest zbyt wcześnie, by uznać dany kredyt za zły z dużym prawdopodobieństwem jego niespłacenia. Aby dokonać takiej oceny, niekiedy potrzeba nawet 7 lat obserwacji danego zobowiązania hipotecznego.

Portal serwisy.gazetaprawna.pl donosi, iż taki problem może dotyczyć głównie umów podpisanych w latach 2006- 2008, jak również zobowiązań zaciągniętych w obcych walutach.

Szacuje się, że zaistniała sytuacja będzie bardzo korzystaa względem firm widykacyjnych, a podaż może wynieść nawet 1 mld zł.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: I. Kaczmarek   Zdjęcie: chocolat01/ Pixelio.de