Polacy nie oszczędzają

Firma MillwardBrown przeprowadziła badania, które wykazały, że Polacy nie mają potrzeby oszczędzania. Tylko co czwarty mieszkaniec Polski przyznaje, że posiada oszczędności w wysokości dwóch miesięcznych wypłat. Jedynie co dziesiąta osoba może się pochwalić zaskórniakami w wysokości dziesięciomiesięcznych dochodów.

 

 

Choć zaledwie co trzecia osoba przyznaje, że stara się odkładać pieniądze, to większość deklaruje potrzebę oszczędzania. Co ciekawe prawie połowa respondentów uważa, że istnieje potrzeba oszczędzania nawet w przypadku wysokich i ustabilizowanych dochodów. Jednocześnie podkreśla się, iż wielu osób nadal nie stać na odkładanie jakichkolwiek pieniędzy.

 

Jak donosi portal serwisy.gazetaprawna.pl , wiele z wydatków, na które decydują się Polacy nie należy niestety do niezbędnych. Badania wykazały, iz w momencie rezygnacji z niepotrzebnych zakupów, wiele osób mogłoby sobie pozwolić na odkładanie comiesięcznie niewielkich sum. Zwraca się także uwagę na fakt, iż oprocentowanie lokat bankowych nie ma w tej kwestii decydującego znaczenia.

 

Mimo to, Polacy czują sie stabilnie finansowo- w szczególności osoby o najwyższych dochodach. Co najbardziej zaskakujące, nawet osoby w podeszłym wieku uważają, że ich sytuacja finansowa jest dość bezpieczna. Jednakże tylko niewielka liczba z tych osób posiada jakiekolwiek oszczędności.

 

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24  Zdjęcie: Jorma Bork/ Pixelio.de