Po pożyczkę z Facebookiem – czyli dlaczego warto podawać swoje dane z portali społecznościowych?

Firmy pożyczkowe z całego świata przed udzieleniem zgody na kredyt coraz częściej weryfikują wiarygodność swoich klientów na portalach społecznościowych takich jak Facebook. Eksperci z branży nie mają wątpliwości: z biegiem czasu podobną praktykę będą stosowały także banki, a klient nieobecny w Internecie będzie dla nich coraz mniej wiarygodny. 

 

 

Eksperci dodają: rozwój bankowości nieuchronnie prowadzi do tego, że nasza aktywność internetowa będzie wkrótce coraz istotniejszym źródłem wiedzy . Prawdopodobnie to będzie wyglądać tak, jak obecna sytuacja z Biurem Informacji Kredytowej. Możemy nie zgodzić się, żeby nasza historia została udostępniona, ale wtedy nasze szanse na kredyt maleją. Jeżeli nie udostępnimy danych z portali społecznościowych, na których funkcjonujemy, możemy być uznawani za mniej wiarygodnych – uważa dr Michał Kisiel, specjalista serwisu Bankier.pl

 

Warto dodać, że jako jedyni w Polsce (nie tylko na rynku pożyczkowym, ale także w świecie finansów)  do weryfikacji wnioskodawcy wykorzystujemy informacje o jego aktywności w serwisie Facebook (wykorzystując tzw scoring facebookowy). Analizujemy między innymi statusy oraz komentarze zamieszczane na łamach tego portalu. Weryfikacja ta odbywa się  tylko i wyłącznie za zgodą zainteresowanego Klienta – w tym celu musi się on zalogować do naszego serwisu za pomocą specjalnej aplikacji na FB.  Dzięki temu, obniżamy nasze ryzyko a Klienci dostają 25 zł zniżki na nasze opłaty.

Więcej informacji na ten temat znaleźć możecie między innymi na stronach:

 

www.rmf24.pl

www. interia.pl

www.dziennikpolski.pl