Plany i marzenia na Nowy Rok

Nowy Rok – nowe życie. Praktycznie każdy 1 stycznia, minutę po północy, patrzy w niebo z nadzieją. Nadzieją, że nadchodzące 365 przyniesie spełnienie marzeń i pozwoli zrealizować wszystkie plany, nawet te najbardziej dalekosiężne. Powoli w głowach kiełkują nam kolejne pomysły na to, co możemy w życiu zmienić, co zrobić by było lepiej, niż jest.

Szlachetne zdrowie…

Badania przeprowadzone rok temu wskazują, że postanowienia noworoczne Polaków najczęściej dotyczą zdrowia. Blisko 17% wszystkich respondentów wskazuje, że właśnie ten aspekt życia jest dla nich najważniejszy, dlatego chcą zrobić wszystko, by doprowadzić do znaczących w nim zmian. Kobiety, co nikogo nie dziwi, na pierwszym miejscu stawiają odchudzanie. Co roku w styczniu kluby fitness pękają w szwach, każda chce bowiem zrzucić zbędne kilogramy, pozbywając się tym samym wyrzutów sumienia, które męczą wszystkich, którzy w Święta Bożego Narodzenia nie żałowali sobie ciast, bigosu i innych wigilijnych przysmaków. Aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia to postanowienia, które nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych – miesięczny karnet do klubu fitness kosztuje od 100zł do 200zł. Najtrudniejsze jednak to wytrwać w dążeniu do założonego celu i nie poddać się pokusom, które czają się w cukierniach i sklepach ze słodyczami.

Mężczyźni częściej na swoich noworocznych listach umieszczają punkt związany z nałogiem nikotynowym. Palacze chcą w nowym roku pożegnać się z przerwami na papierosa. Na rynku dostępnych jest coraz więcej środków, które w założeniu mają im w tym pomóc. Do wyboru mamy gumy do żucia, plastry, czy tabletki. Cena opakowania waha się od 90zł do nawet 200zł, w zależności od wybranego środka.

Praca, rozwój i podróżePraca, rozwój i podróże

Nierzadko wśród postanowień noworocznych pojawia się również zmiana pracy! Okazuje się, że znalezienie nowego miejsca zatrudnienia jest marzeniem aż 22% badanych. Już z początkiem stycznia chcą oni rozpocząć poszukiwania firmy, która zaproponuje im większą pensję, lepsze warunki pracy. Są też i tacy, którzy w 2016 roku chcą zwiedzić kawałek świata i jeszcze przed sylwestrem szukają atrakcyjnych ofert czy promocji linii lotniczych. Wytrwali mogą znaleźć naprawdę smakowite kąski. Propozycje biur podróży i przewoźników warto śledzić jednak cały rok – nawet ci, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem, będą mogli spokojnie tego postanowienia dotrzymać.Praca, rozwój i podróże

Co ciekawe, wśród postanowień noworocznych cytowanych przez respondentów jednego z sondaży, pojawiają się również śluby, zaręczyny, starania o dziecko, ale i… rozwody! Polacy skupiają się również na swojej edukacji i rozwoju – niektórzy marzą o zdobyciu profesjonalnego certyfikatu w swojej branży. Na rynku można bez trudu znaleźć akredytowane centra egzaminacyjne zagranicznych instytutów, które kształcą profesjonalistów, choćby w dziedzinie rachunkowości, czy marketingu. Tutaj jednak za roczny program przygotowujący do na przykład brytyjskim egzaminów The Chartered Institute of Marketing trzeba zapłacić nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. Takie postanowienie noworoczne to już prawdziwa inwestycja.

Gdyby tak wszystkie punkty skrzętnie wypisane w Sylwestra na kawałku papieru spełniły się, żylibyśmy wśród szczupłych, wysportowanych i zdrowych ludzi, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, dokształcają się i rozwijają. Mają rodziny, uśmiechnięte dzieci i z radością kroczą przez życie. I kto wie, może do takiego obrazu świata bardzo niewiele brakuje – jedynie determinacji, wytrwałości i optymizmu.