PKO BP podbije światowe rynki ?

PKO BP= podbije-światowe-rynki?Jeden z największym polskich banków,  pretenduje do miana światowego giganta w dziedzinie bankowości. Bank planuje przejęcie Nordei, jednak podkreśla się, że nie poprzestanie na tym swojej ekspansji zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jeśli dojdzie do przejęcia, będzie to najbardziej spektakularna transakcja w dziejach lidera na rynku polskich finansów.

 

Bank PKO BP zamierza zająć spółki Nordea- w tym Nordea Bank Polska, Nordea Towarzystwo Ubezpieczeniowe na Życie oraz Nordea Finance Polska. Ich wartość przekracza kwotę 2,8 mld zł. Bank uzyskał już zgodę ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jednocześnie, aby transakcja doszła do skutku, potrzebna jest zgoda Komisji Nadzoru Finansowego, która ma zostać wydana w pierwszym kwartale 2014 roku.

Jak donosi banking-magazine, już teraz bank może pochwalić się działalnością na zagranicznych rynkach. Funkcjonuje w Szwecji, a wkrótce zacznie także działać na terenie Niemiec. Co ciekawe, dzięki przejęciu Nordea Banku, będzie mieć także możliwość kooperacji z nordyckimi oraz koreańskimi firmami.

Bank PKO BP oferuje swoje usługi finansowe w 1,2 tys. oddziałów oraz niemal 2 tys. agencji. Instytucja udostępnia swoje usługi również w formie online oraz przez telefon.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24    Zdjęcie: Viviane Bourkel / Pixelio.de