Parlament Europejski zniesie roaming?

Parlament-Europejski-zniesie-roamingPE poparł projekt zniesienia opłat za roaming. Takie rozwiązanie miałoby być wprowadzone od 15 grudnia 2015 r. Ponadto Parlament Europejski opowiedział się za otwartym oraz neutralnym internetem, dzięki czemu jego użytkownicy bez przeszkód będą mogli korzystać z wszelkich komunikatorów.

Portal biztok.pl donosi, iż wraz z końcem 2015 roku, zostaną całkowicie zniesione opłaty za roaming. Nowe rozwiązanie poparte przez PE będzie dotyczyć połaczeń wychodzących, jak również wysyłania wiadomości i mobilnego internetu.

PE ustaliło, że niektórzy dostawcy usług internetowych zakłócali możliwość korzystania z kominikatora Skype. W ten sposób faworyzowano usługi jednych firm, kosztem innych. Jednakże dostawcy internetowi nadal będą mogli wymagać lepszej jakości połączenia, jeżeli takie dane nie będą obciążać zanadto sieci oraz utrudniać dostęp do innych usług.

Zminimalizowano także liczbę spraw, dzięki którym dostęp do usług internetowych zostałby ograniczony lub zablokowany. Ponadto zwrócono uwagę na to, iż dostę do sieci powinien być neutralny i nie dyskryminować zarówno nadawców, jak i odbiorców.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24  Zdjęcie: Kigoo/ Pixelio.de