Na co oszczędzają Polacy?

Najnowsze badania pokazują, iż około 30 % Polaków oszczędza na edukację dzieci, aż 19 procent na emeryturę a 16 % ankietowanych na kupno mieszkania. Badanie zostało przeprowadzone przez Homo Hommini, a jego wyniki opublikował między innymi portal www.finase.wp.pl. Głównym kanałem oszczędności staną się w bieżącym roku lokaty terminowe – chęć jej założenia zadeklarowało 31 procent obywateli.
 

Badanie pokazuje, iz 5 procent ankietowanych chce zaciągnąć kredyt gotówkowy, a 3 procent  dokonać zakupu nieruchomości pod hipotekę. W porównaniu do roku ubiegłego, procentowa liczba osób pragnących zaciagnąć kredyt mieszkaniowy nie uległa zmianie, natomiast odsetek osób, które chciałyby zadłużyć się w innych celach wzrósł o 2 %.
 

Rachunek bankowy pragnie założyć około 4 procent obywateli naszego kraju – w stosunku do roku zauważyć można wzrost o jeden punkt procentowy. Inwestycjami w akcje spółek giełdowych planuje 3% ankietowanych (taka sama liczba jak w roku ubiegłym). Brak jakichkolwiek czynności związanych z finansami deklarowany jest przez ponad połowę (55%) naszych rodaków. Do oszczędzania motywuje nas zaś przede wszystkim obawa przed zbyt niską emeryturą (45%).

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: H.Mikulska / Kredito24    Zdjęcie: B.Thorn / Pixelio.de