Maleje bezrobocie w Polsce

Według danych statystycznych dotyczących zatrudnienia, stopa bezrobocia we wrześniu zmalała o kolejne 0,9 tysięcy osób. Co ciekawe jest to siódmy spadek liczby osób poszukujących pracy. W tym czasie w Polsce ubyło 253 tys. osób bezrobotnych. Liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy maleje z miesiąca na miesiąc.

 

 

Jak donosi portal biznes.gazetaprawna.pl , we wrześniu w urzędach pracy zarejestrowało się 2082 tysiące osób. Tym samym zgodnie z raportem, w porównaniu do miesiąca poprzedniego, liczba bezrobotnych zmalała o 0,9 tysięcy osób. Jednocześnie stopa bezrobocia pozostała na podobnym poziomie, tj. 13 proc.

 

W roku 2012 liczba zarejestrowanych bezrobotnych była wyższa o 14,3 tysiąca osób. Podkreśla się także, iz tendencja spadkowa trwa od siedmiu miesięcy, w ciągu których liczba osób poszukujących zatrudnienia zmalała o 253 tysiące osób. Rok wcześniej dotyczyło to zaledwie 189 tysięcy osób. Minister pracy, Władysław Kosiniak- Kamysz podkreśla, że tak pozytywny rezultat może być dobrym sygnałem na funkcjonowanie polskiej gospodarki.

 

Według danych zawartych w raporcie, bezrobocie spadło w dziewięciu z szesnastu województw. Największe spadki odnotowano w województwie łódzkim, małopolskim oraz lubuskim. Jednocześnie osób niezatrudnionych jest mniej w województwach lubelskim, dolnośląskim, podkarpackim, podlaskim, mazowieckim i wielkopolskim.

 

Co ciekawe we wrześniu zgłoszono do urzędów pracy prawie 73 tysiące wolnych miejsc pracy, jak również aktywizacji zawodowej. Największym wzrostem ilości wakatów może się pochwalić województwo lubuskie oraz śląskie, mazowieckie i zachodniopomorskie.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.
Autor: I. Kaczmarek / Kredito24  Zdjęcie: Jorma Bork/ Pixelio.de