Kupno używanego samochodu

Czasy, w których szkolne sprawy były największym zmartwieniem już dawno minęły. Teraz budzisz się codziennie rano, zakładasz kapcie, robisz kawę i wychodzisz z domu – nie ku przygodzie, ale ku ciężkiej pracy przez 8h, tylko po to, by po całym dniu spędzonym za biurkiem, wrócić do domu, ugotować obiad i pójść spać. Codzienność pełną przygód, niespodzianek i radości, zamieniono, bez Twojej wiedzy, na smutną rutynę, która skupia się wokół odkładania pieniędzy – na przyszłość, na dom, na samochód.

Poszukiwania z głową

Gdy wreszcie przychodzi ten moment, w którym stan konta pozwala na zakup używanego auta, czujesz, że wreszcie Twoje marzenie się spełni. Będziesz wolnym człowiekiem, którego ogranicza jedynie cena benzyny i dni niewykorzystanego urlopu. Zaczynasz więc szukać wymarzonych 4 kółek, które pozwolą Ci zwiedzać świat. Tylko jak się do tego zabrać? Czy wystarczy określić markę i kolor, by wśród tysiąca przeglądanych ogłoszeń dziennie, znaleźć to, czego się potrzebuje?

Przede wszystkim –  pamiętaj, że nie kupujesz chleba na śniadanie a pojazd, od sprawności którego może zależeć Twoje życie. Ogłoszenia przeglądaj więc z głową. Nie sugeruj się jedynie ceną. Im jest bardziej atrakcyjna, promocyjna, tym większe prawdopodobieństwo, że samochód wytypowany do sprzedaży ma sporo wad i usterek pod maską. Zresztą nie tylko w ogłoszeniach wystawianych przez osoby prywatne możesz przebierać. Warto jest zapoznać się z ofertą komisów i salonów samochodowych. Te drugie, choć sprzedają też samochody nowe, coraz częściej proponują również auta używane, które skupują od poprzednich właścicieli. Jest to wprawdzie rozwiązanie droższe, jednak mamy wtedy większą pewność, że kupowany pojazd jest w pełni sprawny – salony bardzo o ich stan techniczny dbają.

Sprawdź dwa razy

Sprawdź dwa razyPamiętaj również, by stosować zasadę ograniczonego zaufania do sprzedającego – nierzadko zdarza się, że będzie on próbował ukryć fakty, które są dla niego niewygodne. Warto więc dokładnie sprawdzić książkę serwisową pojazdu. Dowiemy się z niej, jakie naprawy przeszedł nasz przyszły samochód i w jakim miejscu były one dokonywane (czy były to przydrożne warsztaty, czy raczej autoryzowane serwisy). Koniecznie trzeba pomyśleć również o przeglądzie – pracownicy serwisu będą mogli stwierdzić, czy deklarowany stan techniczny pojazdu zgadza się z tym faktycznym. Taka wizyta w serwisie to wprawdzie koszt od 100-300zł, jednak jeśli chcemy mieć pewność, czy dany samochód na pewno spełnia wszystkie nasze oczekiwania i jest wart swojej ceny, warto taką inwestycję wziąć pod uwagę.

To, że auto powinno mieć mały przebieg należy włożyć między mity. Bardzo często te, których właściciele chwalą się relatywnie niewielką liczba przejechanych kilometrów, okazują się pojazdami, które w rzeczywistości pokonały zdecydowanie dłuższe trasy, przez co poziom ich eksploatacji jest znacznie wyższy. Czasem okazuje się nawet, że auto, które zostało przygotowane i w pełni przystosowane do sprzedaży, jest samochodem kradzionym, którego ktoś chce się jak najszybciej pozbyć. Nie warto ryzykować – lepiej dokładnie sprawdzić, co pod maską piszczy.

Jeśli masz to szczęście i do zakupu używanego samochodu podszedłeś metodycznie – dzisiejszy poranek może być inny niż wszystkie. Po kawę podjedziesz na najbliższą stację benzynową. Podjedziesz swoim wymarzonym autem, które, może i nie jest pierwszej młodości, jednak dla Ciebie ma wartość szczególną – jest jedyne w swoim rodzaju.

Jeśli jednak nadal oszczędzasz i brakuje Ci jeszcze kilku groszy, pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się do Kredito24szybka pożyczka internetowa, to najlepszy sposób, by szybciej wrzucić 5 bieg na drodze ku realizacji swoich motoryzacyjnych marzeń.