Kto może wziąć pożyczkę?

Kto-może-wziąć-pożyczkę?Kredyty i pożyczki w ostatnich latach stały się dostępne dla większej grupy osób głównie za sprawą firm działających w Internecie. Jednak nie wszyscy wiedzą, czy mogą aplikować o pożyczkę i jakie warunki powinny zostać spełnione, by móc złożyć aplikację na stronie instytucji oferującej kredyty. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące możliwości szybkiego i bezproblemowego zaciągnięcia zobowiązania online i podreperowanie domowego budżetu.

Jakie warunki należy spełnić?

Wbrew pozorom wypełnienie wniosku kredytowego na stronie internetowej nie jest skomplikowane i zajmuje zaledwie kilka do kilkunastu minut. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość oraz komputer z dobrym dostępem do Internetu. Aby móc wypełnić wniosek na stronie, przede wszystkim należy być osobą pełnoletnią w świetle polskiego prawa, czyli mieć ukończony 18 rok życia. Osoby poniżej tego wieku, które zdecydują się na złożenie wniosku, będą automatycznie odrzucane przez nasz system. Kolejnym elementem, który należy spełnić jest posiadanie polskiego obywatelstwa oraz przebywanie na terenie Polski. Takie informacje są weryfikowane przez system, przez sprawdzanie lokalizacji osoby aplikującej o pożyczkę. Wnioski osób, które przebywają poza granicami kraju również zostaną automatycznie odrzucone. Dodatkowo należy spełnić kilka innych warunków. Osoba aplikująca o pożyczkę powinna posiadać telefon komórkowy, ponieważ na podany we wniosku numer telefonu zostanie wysłany czterocyfrowy kod, który należy wpisać we wskazane pole. To obliguje pożyczkobiorcę do przejścia do kolejnego kroku aplikacji.  Ponadto należy posiadać dowód osobisty, ponieważ w procesie aplikacyjnym klient jest zobowiązany do podania serii i numeru dowodu. Aby uzupełnić w pełni wniosek, należy także umieścić w nim informacje o zatrudnieniu i zarobkach, jak również numer rachunku bankowego, na który mają zostać przelane środki w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Dodatkowe warunki

Celem zweryfikowania rachunku bankowego podanego we wniosku pożyczkowym na stronie, należy zalogować się do swojej bankowości online za pośrednictwem strony pożyczkodawcy. W zaledwie kilkanaście sekund konto zostanie uwierzytelnione, a klient będzie mógł przejść do ostatniego etapu aplikacji. Jeżeli nie jest się posiadaczem konta bankowego w Internecie, należy dokonać przelewu 1 grosza na podany rachunek bankowy, widoczny na stronie, jak również w wiadomości mailowej wysłanej do pożyczkobiorcy. Po odnotowaniu wpłaty, pieniądze zostaną przelane na rachunek. Jeżeli klient otrzyma pozytywną decyzję pożyczkową, jest zobowiązany do podpisania i odesłania umowy ramowej pożyczki na podany adres korespondencyjny. Adres powinien widnieć zarówno na dokumencie, jak również na stronie internetowej pożyczkodawcy. Każdy, kto nie jest pewien, czy właściwie dopełnił wszystkich kroków aplikacji, powinien skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta, gdzie uzyska szczegółowe informacje na temat statusu swojego wniosku.

Jeżeli nadal masz wątpliwości i nie wiesz jak poprawnie złożyć wniosek na stronie, a jesteś zainteresowany pożyczką w Kredito24, zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania: http://support.kredito24.pl/hc/pl