Kredyt na wakacje – tak, ale z głową

Lato jest tradycyjnym czasem wyjazdów wakacyjnych. Nie dla wszystkich jest to jednak czas odpoczynku. Wzmożone działania marketingowe trwają w wielu bankach i instytucjach finansowych, które bardzo aktywnie promują przeróżne kredyty gotówkowe ze swojej oferty. Oficjalnie, z przeznaczeniem na dowolny cel – praktyce natomiast, z myślą o wyjeździe wakacyjnym. Jak można przeczytać na łamach portalu www.ekonomia.pl, nie trzeba nawet iść w tym celu bezpośrednio do banku. Kredyt na urlop można otrzymać także za pośrednictwem niektórych biur podróży.

Z niedawno przeprowadzonego badania ACNielsen Polska zrealizowanego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Mondial Assistance na temat planów wakacyjnych Polaków wynika, że aż 42 proc. rodaków wyjeżdżających na urlop nie widzi potrzeby wykupienia ubezpieczenia. 6 procent ankietowanych przyznaje, iż argumentem przemawiającym za rezygnacją z polisy są kwestie finansowe.

Daje to przesłankę do założenia, iż z ubezpieczenia rezygnuje część z osób, które na wakacje wybierają się na kredyt. W przypadku jakichkolwiek poważniejszych problemów zdrowotnych i konieczności skorzystania z opieki zagranicznego szpitala, i ewentualnego transportu do kraju, nasz portfel zostanie poważnie nadwyrężony. Doliczając do tego koszty zaciagniętej pożyczki, zamiast rajskich wakacji, będziemy mieć prawdziwy koszmar.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: H. Mikulska / Kredito24    Zdjęcie: T. Freyer / Pixelio.de