Kredito24 zyskuje coraz większe zaufanie klientów

Związek Firm Pożyczkowych, do którego przynależy Kredito24, zlecił badanie z działalności firm pożyczkowych w Polsce. Wyniki zaskakują, a zarazem pokazują, jak wielkim zaufaniem klientów cieszy się nasza firma. Co więcej, w badaniu Homo Homini aż 10,7 proc. Polaków przynaje, że skorzystało z usług firmy pożyczkowej. Poza tym coraz więcej naszych kontrahentów to osoby, które kilkakrotnie korzystały z naszej pomocy finansowej, a swoje zobowiązania spłacają terminowo.

Z raportu ZFP sporządzonego na podstawie działalności firm przynależących do Związku, takich jak między innymi Kredito24, wynika, że coraz częściej klientami tego typu instytucji są osoby posiadające dochody i zdolność kredytową, pozwalającą na terminowe spłacanie wierzytelności. Ponadto już prawie 11 proc. Polaków deklaruje, że choć raz w życiu skorzystało z usług firmy udzielającej krótkoterminowych pożyczek.

Jednocześnie wśród osób aplikujących o pożyczkę najczęściej znajdują się osoby, które potrzebują szybki zastrzyk gotówki na nieoczekiwane wydatki, np. naprawę samochodu, uregulowanie zaległych rachunków, czy kupno potrzebnego sprzętu RTV/ AGD. Podkreśla się także, że wśród Polaków pokutuje błędne myślenie na temat osób korzystających z tego rodzjau usług. Bowiem zwykle klientami Kredito24 są osoby, które posiadają stały dochódi i są podmiotami wypłacalnymi finansowo.

Jak wykazało badanie, najczęstszą przyczyną odrzucania wniosków składanych przez klientów jest negatywna historia kredytowa, jak również brak jakiejkolwiek zdolnośc kredytowej. Sytuacja ta kreuje się z goła inaczej w przypadku tak zwanych klientów powracających. Aż 81 proc. klientów firm pożyczkowych wziętych pod uwagę w badaniu może liczyć na ponowne przyznanie pożyczki. To, co nastraja pozytywnie to fakt, iż nadal zdecydowana większość klientów terminowo spłaca swoje zobowiązania ( niemal 90 proc. pożyczkobiorców).

Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście i zachęcamy do dalszego korzystania z naszych usług!

 

Więcej na temat wyników badania przeprowadzonego na zlecenie Związku Firm Pożyczkowych znajdziesz na stronie: http://zfp.org.pl/